Rośnie liczba rannych w starciach w Niemczech. Tymczasem Hanna Lis i posłowie opozycji atakują Polaków: ,,Zwieziona autokarami tłuszcza…” [FOTO+WIDEO]

w Wiadomości z Polski/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W czwartek przed szczytem G20 doszło do starć antyglobalistów z policją. Efekt? Przynajmniej 76 rannych policjantów, dotychczas nieustalona liczba rannych protestujących.

Policja zdołała zatrzymać 5 osób. Eskalacja starć miała miejsce w czwartek wieczorem (początek ok. 16:00), ale do pojedynczych incydentów doszło także w w nocy z czwartku na piątek.

Przeciwnicy szczytu zorganizowali marsz „Welcome to Hell” (Witamy w piekle) – doszło do konfrontacji z policją, która przerodziła się w prawdziwą bitwę na ulicach Hamburga.

Lewicowi bojówkarze z zasłoniętymi twarzami obrzucali policjantów kamieniami, butelkami i petardami – policja użyła armatki wodnej i gazu pieprzowego.

Doszło do podpalenia samochodów, niszczono witryny sklepów, a na ulicy pojawiła się prowizoryczna barykada. Jak podają źródła policyjne, użyto nawet lasera, aby oślepić pilota z policyjnego helikoptera.

Aby zabezpieczyć spokojny przebieg szczytu, w Hamburgu zgromadzono 20 tys. policjantów. Tymczasem władze zapowiadają, że do miasta może przybyć nawet 100 tys. antyglobalistów

Tymczasem w Polsce trwa kampania wymierzona w uczestników uroczystości, kiedy przemawiał Donald Trump.

Hanna Lis napisała:

Trump wita Lecha Wałęsę, a zwieziona autokarami tłuszcza wyje i gwiżdże. Nie ma to, jak narobić do własnego gniazda na oczach świata.

Wpis podała dalej polityk PO Agnieszka Pomaska:

Tak wyglądały groźne incydenty w Polsce:

Tak komentował Janusz Lewandowski:

Z dużej uroczystości starano się uczynić imprezę partyjną:

Politycy PO bardziej żyli tym, gdzie kto siedzi, niż to, co powiedziano.

Tak ,,przywitano” Lecha Wałęsę. Taryfy ulgowej nie było także dla niektórych polityków opozycji. Są oburzeni: ,,Skandal, jakich mało” [WIDEO]

A tak całość podsumował Tomasz Lis:

Nikt z powyższych przywoływanych osób nie zająknął się na temat wydarzeń za zachodnią granicą. Tymczasem na Twitterze porównywano obrazki z Polski i z Niemiec:

(14250)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.