Portal informacyjno-historyczny

Rosjanie są oburzeni polskimi planami. Ekspert ostro uderzył w Polaków. ,,Są jak świnie” [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Władzom w Moskwie nie podoba się, że polski rząd rozpoczął akcję burzenia pomników komunistycznych. Rosjanie są oburzeni i twierdzą, że Polacy nie znają własnej historii i są niewdzięcznikami.

W planach polskich władz jest zburzenie około pół tysiąca pomników, które postawiły komunistyczne władze w czasie PRL w ramach tzw. wdzięczności wobec ZSRR. Polskie społeczeństwo nigdy tego nie zaakceptowało, a pomniki, mimo że minęło już 28 lat od upadku komuny w Polsce, nadal dumnie stoją w polskich miastach.

Rosjanom ten plan się nie podoba. Siergiej Michejew, komentator polityczny, zareagował bardzo ostro.

Polacy zrównali żołnierzy radzieckich z osobami, które miały zgubny wpływ na historię Polski. Wszystko odbywa się niby zgodnie z prawem, ale nikt w Warszawie nie zauważa zdania historyków, którzy wyliczyli, że w walce o wolność Polski zginęło około 650 tysięcy żołnierzy z Rosji

– stwierdził Michejew, który dodał, że umniejszanie wkładu żołnierzy radzieckich to jakiś trend, który jest widoczny nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie.

Potem Siergiej Michejew uderzył jeszcze mocniej, obrażając Polaków.

Są jak świnie. Bez naszych żołnierzy nic by nie zrobili i nie osiągnęli. Mszczą się po katastrofie smoleńskiej, obarczają Rosję winą, ale wielu się na tej sytuacji wzbogaciło. Nie mają sumienia, ani honoru, jeśli zamierzają usuwać symbole z mogił. Oni jednak uwielbiają podtrzymywać napięcie, konflikt. Tak jak ze Smoleńskiem. Tańczą na kościach poległych, szukają jakiś wyimaginowanych przyczyn

– dodał Michejew, który powtarza niesprawdzone informacje. Plany Polski w sprawie usuwania pomników komunistycznych nie obejmują – na takie działania nie ma zgody w ustawie – nagrobków.

To nie jest jedyny głos oburzenia w Rosji. Agencja ,,Regnum” napisała o ,,pluciu w twarz Rosjanom przez Polaków”, a rządowa telewizji Rossija 24 zaproponowała wprowadzenie zakazu wjazdu dziennikarzom i politykom z Polski na teren Rosji. Do tego miałyby dojść sankcje ekonomiczne.

Pomniki mają znikać z polskich miast na mocy  nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu, którą 22 czerwca uchwalił polski parlament. Na liście obiektów do usunięcia znalazło się około 230 pomników ku czci Armii Czerwonej.

(9910)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. #PREMIER #PREZYDENT #PROKURATOR proszę stosownie odpowiedzieć tej łachudrze z Rosji, że nie życzę sobie, aby kłamał mi bezczelnie ktoś, kto jest mordercą. Żołnierze Ci zginęli, bo nie mieli innego wyjścia, jak wyrwać się z ZSRR, z kraju, gdzie w 1920 roku zagłodzono na śmierć 20 mln ludzi. Ktoś, kto zakłamuje historię i ukrywa holokaust na własnym narodzie nie jest godzien wypowiadać się na temat innych, zwłaszcza narodów! Niech „tawariszcz” nie zapomina, że kiedy ruska armia weszła na terytorium Polski w 1939 roku, to kradła, gwałciła wszystko, co na drzewo nie uciekło, była zawszawiona tak, że musiano palić wszystko z domów, aby pozbyć się robactwa, zegarki natomiast ubierali na nogi, bo nie wiedzieli do czego służą. My Polacy, pokolenie ludzi, którzy mają swoją historię przekazywaną z pokolenia na pokolenie, wiemy to. Niech nie zapomina, że są to czasy ostateczne i nie odwracalne. Są to czasy #świadomości!

  2. Proszę o usunięcie mojego pierwszego komentarza, dziękuję. Dlaczego nie ma opcji dla użytkownika usuń?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę