Portal informacyjno-historyczny

Za publikację tych zdjęć Le Pen straciła immunitet. Mocna odpowiedź polityk, która pokazała absurdalność decyzji [FOTO+18]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Takie zdjęcia bywają publikowane w polskich mediach, natomiast we Francji można za pokazanie ich stracić immunitet. Przekonała się o tym Marine Le Pen, której francuski parlament właśnie zawiesił ten przywilej. Wszystko przez pokazanie egzekucji dokonanej przez dżihadystów.

Liderka Frontu Narodowego zareagowała na decyzję ironicznym wpisem:

Lepiej być dżihadystą wracającym do Francji z Syrii niż posłem, który potępia brutalność Państwa Islamskiego. Podejmuje się wtedy mniejsze ryzyko prawne.

Co takiego zrobiła Le Pen? W grudniu 2015 roku udostępniła fotografię, na której widzimy egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foley’a. Upublicznienie sytuacji wywołało skandal i wpis został usunięty. Polityk tłumaczyła, że nie wiedziała, kim była osoba, na której dokonywano egzekucji.

Na jej Twitterze były też fotografię mężczyzny, przejeżdżanego przez czołg, a także człowieka, który płonął, zamknięty żywcem w klatce. Wszystkie pokazywały ,,dokonania” ISIS.

Francuskie prawo jest bezlitosne: publikowanie obrazów prezentujących przemoc zagrożone jest trzema latami więzienia grzywną w wysokości 75 tys. euro.

(6796)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę