Portal informacyjno-historyczny

Przybycie imigrantów zmienia nawyki żywieniowe Niemców. Ze szkół zniknęła wieprzowina, teraz przyszła pora na parówki w barach

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmańscy imigranci sprawili, że zmienia się menu Niemców. W Neuss w zachodnich Niemczech z przedszkoli i sklepów zniknęła wieprzowina, teraz przyszła pora na parówki w barach. A z tego słynął cały region…

W szkolnych stołówkach obecnie można znaleźć tylko kurczaka lub indyka. – Usunęliśmy wieprzowinę z oferty naszej firmy, ponieważ muzułmańskie dzieci nie mogą jej jeść – powiedział Dennis Vieten z firmy cateringowej, która dostarcza jedzenie do miejscowych szkół, w tym do placówki katolickiej. Jak informuje Stadt-kurier.de, tylko w jednej ze szkół uczniowie mogą czasami jeść kotlety mielone. Ale za każdym razem uczniowie są ostrzegani, że danie jest przyrządzone z wieprzowiny.

Moni Rötzsch, lokalna restauratorka, mówi mediom o nawykach kulinarnych imigrantów. Nie chcą, aby ich potrawy zawierały choćby element wieprzowy, ani żeby były przyrządzone w tym samym tłuszczu, czy znajdowały się w tym samym miejscu. Dlatego zdecydowała się serwować tylko drób.

Miasto zaprzecza, jakoby kierowało jakieś oficjalne komunikaty do prowadzących bary i restauracje. Jego przedstawiciele podkreślają, że to nie jest decyzja władz, ale indywidualnych przedsiębiorców. Zaprzecza też, że miasto wywierało nacisk na szkoły.

Firma cateringowa potwierdza i przyznaje, że jest zdecydowanie łatwiej zrezygnować z wieprzowiny i dostarczać inny rodzaj mięs. Dzięki temu unika się kłopotliwych zabiegów takich jak specjalne informowanie uczniów o tym, że w danej potrawie znajduje się ,,zakazana wieprzowina”.

źródło: Stadt-Kurier.de

(1796)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę