Przerażona francuska prasa alarmuje: Francuzi wyjeżdżają do Polski, aby uczyć się strzelać do muzułmanów. Rozbawieni polscy internauci komentują ,,śledztwo” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Francuskie media informują, że Francuzi wyjeżdżają do Polski, aby uczyć się samoobrony, w tym strzelania i walki partyzanckiej. Zdaniem autora artykułu, to wynik niestabilnej sytuacji w kraju. Jednocześnie alarmuje, że za tarcze służą wizerunku muzułmanów, a skutkiem podobnych szkoleń będzie wzrost ataków wymierzonych w imigrantów.

Autor artykułu dopatruje się w szkoleniach wątków antyislamskich. Jego zdaniem Francuzi są szkoleni pod okiem byłych żołnierzy oddziałów specjalnych, którzy uczą ich strzelać do postaci noszących brody. Jego zdaniem Francuzi sympatyzujący ze skrajną prawicą trafiają do Polski na specjalne kursy. Jeden z nich prowadzony jest przez Francuza Gregory’ego mieszkającego w Polsce, który organizuje szkolenia przeciw dżihadowi.

Dziennikarz trafił na taki kurs organizowany w okolicach Warszawy. Szkoleni przez byłego specjalsa uczestnicy uczą się, jak postępować na wypadek ataku terrorystycznego. Biorą w nim udział ludzie, którzy na co dzień są strażakami, księgowymi czy sprzedawcami. O szkoleniu dowiedzieli się z Facebooka ze stron ,,skrajnie prawicowych”. Zdaniem dziennikarza, epatują one takimi słowami jak ,,terrorysta”, ,,imigrant”, ,,śmieć”, ,,islam”. Zwracają uwagę na niespokojne przedmieścia francuskich miast. Nawołują do samoobrony w obliczu zagrożenia.

Swoje miejsce na ziemi zaniepokojeni Francuzi znaleźli w Polsce. Gregory może organizować tutaj kursy, ponieważ strzelanie do tarcz z ludzkimi sylwetkami jest we Francji zakazane, a w naszym kraju prawo nie jest tak rygorystyczne. Dziennikarz podkreśla, że Polska to kraj pełen ,,nacjonalizmu, a radykalizm wypowiedzi nie stanowi problemu”.

Dziennikarz na jednej z tarcz identyfikuje zasłoniętą kobietę, w domyśle muzułmankę. To do niej mierzą uczestnicy szkolenia.

Poniżej tarcze, które zdaniem dziennikarza przedstawiają muzułmanów. Rozbawieni polscy internauci komentują:

Takie tarcze są na każdej wojskowej strzelnicy w PL. To żołnierz w pozycji stojącej/leżącej – cele nieruchome, strzelanie na celność

Zdaniem dziennikarza, organizator szkolenia zrzeka się odpowiedzialności za udział swoich kursantów w możliwych aktach agresji na terenie Francji. Przywołuje przykład z Sisco z Korsyki, gdzie doszło do starcia lokalnych mieszkańców i przybyszów z Afryki. Zarzewiem konfliktu było robienie zdjęć kobietom w burkini, które kąpały się w wodzie. Imigranci zaatakowali… harpunem. Doszło do zamieszek. Policja po paru godzinach z trudem opanowała sytuację.

Zdaniem dziennikarza, podobne kursy mogą przyczynić się do wzrostu ekstremizmu ,,ultraprawicowego” wymierzonego w muzułmanów.

źródło: FRanceInter.fr

(15469)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Kogo obchodzi zdanie francuzów? Ten „kraj” podludzi już nie istnieje zamieniony w islamabad

  2. tyle lat strzelalem do tych tarcz i dopiero teraz mi podpowiedzieli lewacy francuscy, ze to jest muzulmanka w hidzabie.

  3. Mnie ten brodacz w kapeluszu przypomina żyda -eekstremiste ortodoksyjnego ,ale to nie przejdzie nawet na tej patriotycznej stronie ze wzgledu na żałosny wirus poprawności politycznej szalejący w Polsce i Europie . Słowo żyd jest wsród myślących po polsku Polaków synonimem oszusta i zdrajcy ale to juz zupełnie inna historia niepoprawna oczywiście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.