Przerażające zdjęcia, pokazujące sytuację chrześcijan w Iraku. Na oczach dzieci zabijani są rodzice. „Mają dwa wybory: przejście na islam albo śmierć” [foto]

w Historia na zdjęciach i filmach/Wiara


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

dzieckoWszystkim chrześcijanom w Iraku grozi śmierć, a dwie trzecie z nich w ostatnich tygodniach uciekły przed dżihadystami z Państwa Islamskiego, którzy zapowiedzieli, że albo ci zmienią wiarę, albo zostaną zabici – mówił w TVN24 ks. Rafał Cyfka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Żeby właściwie zrozumieć dramat chrześcijan w Iraku trzeba sięgnąć do 2003 r., kiedy rozpoczęła się operacja sił koalicyjnych (zachodnich), by obalić Saddama Huseina – tłumaczył w TVN24 ks. Cyfka. Wtedy w tym kraju żyło aż 1,4 mln chrześcijan, a obecnie jest to tylko 150 tysięcy. – Większość z nich została wygnana do Syrii i innych krajów ościennych – dodał.

dz1Z tej liczby, według danych, jakie posiada Watykan mający swoje delegacje i nuncjusza papieskiego w Bagdadzie, około 100 tys. chrześcijan w ostatnich tygodniach uciekło z terenów zajętych przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

– Trudno mówić o ofiarach, statystykach i liczbach, ale 100 tysięcy skryło się w górach. Ich domy oznaczone arabską literą „n” oznaczającą chrześcijan zostały już dzisiaj przejęte i stały się domami muzułmańskimi

– tłumaczył dalej ks. Cyfka.

[quote]W tej chwili chrześcijanie w północnym Iraku uciekają do kościołów. To również dzieci i chorzy. Wszyscy bez wyjątku usłyszeli od dżihadystów, że mają dwa wybory – przejście na islam albo śmierć, dlatego – jak tłumaczył gość TVN24 – wybrali ucieczkę i pozostanie przy swojej wierze.[/quote]

Kościoły, w jakich się chronią są już „przepełnione i tam też ludzie nie czują się bezpieczni, ale chociaż w tych miejscach można na chwilę przywrócić im godność” – zakończył ks. Cyfka.

dz3 dz4 dz5 dz6 dz7

WIĘCEJ PRZERAŻAJĄCYCH ZDJĘĆ TUTAJ [TYLKO DLA OSÓB POWYŻEJ 18 LAT]

(340)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Dżihadyści to dzicz, na którą amerykańskie bomby to za mało
    może to zabrzmi niepolitycznie, powinno się islamistów tych co bardziej radykalnych przymknąć do getta razem z europejskimi czerwonymi.

  2. Te,wstrząsajace zdjęcia mogą ilustrować inne ludobójstwo.Myślę o Wołyniu 43.Mój ojciec miał wtedy 16 lat,teraz ma 85 i wciąż zrywa się w nocy.Ludzie modlili się wtedy o szybką śmierć przez rozstrzelanie.”Oby tylko nie męczyli!”A męczyli strasznie.Prześcigali się w wymyślaniu jak najbardziej bolesnych i krwawych sposobów uśmiercania.Co ciekawe-najbardziej pastwili się nad dziećmi i kobietami w ciąży.Nie mieli też żadnego poszanowania dla zwłok.Najgorsze jest to,że w tej chwili przegłosowali ustawę,że Bandera i :żołnierze”UPA są „bohaterami”Ukrainy i nie można ich krytykować.Boje się,że i tak będzie w stosunku do tego współczesnego genocidu.Krew „leje” się nie strumieniami ale rzekami o szerokości Amazonki i to na całym świecie.No cóż-szatan panuje a ludzie nawet z tego nie zdają sobie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.