Portal informacyjno-historyczny

Prowadził proces beatyfikacyjny ks. Popiełuszki. Teraz okazuje się, że był współpracownikiem SB i miał kontakty ze znajomymi mordercy. ,,To jest właśnie szatańskie!”

w Historia kościoła/Polska Ludowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ks. Tomasz Kaczmarek, postulator etapu rzymskiego procesu beatyfikacyjnego śp. ks. Jerzego Popiełuszki, był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i miał kontakty ze znajomymi mordercy duchownego kapitana Grzegorza Piotrowskiego – wynika z tekstu „Tygodnika Powszechnego”.

Jak pisze tygodnik, zwerbowanie ks. Kaczmarka przez SB miało nastąpić w 1977 roku. Duchowny rozpoczął wówczas starania o paszport, ponieważ został skierowany na studia do Rzymu. Początkowo Kaczmarek miał odmówić esbekom informacji godzących w sprawy kościoła, z czasem jednak, za jego wiedzą i zgodą, usunięto to zastrzeżenie z oświadczenia duchownego.

Ksiądz Kaczmarek miał ps. „Calm”, później „Nebbia”. W ciągu sześciu lat pobytu w stolicy Włoch, systematycznie kontaktował się z pracownikami I Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Był oceniany przez SB jako „agent perspektywiczny”, zaś współpraca z nim dawała „dobre rezultaty informacyjne”.

Gazeta podkreśla, że wątpliwości budzi nie tylko współpraca ks. Kaczmarka z SB, ale także jego historyczna wiedza, dotycząca okoliczności śmierci ks. Popiełuszki. Postulator mylił podstawowe fakty i podawał nieprawdziwe informacje.

Prof. Sławomir Cenckiewicz komentował:

Wstrząsający tekst Piotra Litki nt. rzymskiego postulatora procesu kanonizacyjnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki – ks. Tomasza Kaczmarka, przez SB rejestrowanego jako agent o ps. Calm! W Tygodniku Powszechnym! Czy za takie sprawy jak kanonizacja Kapłana zamordowanego przez SB muszą odpowiadać… byli TW SB???!!! Nie ma innych księży? Naprawdę? I ten argument który słyszę zawsze jak pojawia się sprawa agentury w Kościele czy ks. Jerzego – że to zaszkodzi… Kościołowi, kanonizacji, że to szatan… To jest właśnie szatańskie, bo przewrotne jak Zły!

źródło: Fronda

(36646)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę