fot. Wikipedia / screen Twitter

To wideo podbija sieć. Oto co zrobili przeciwnicy Sorosa, żądając natychmiastowego wydalenia z kraju jego fundacji (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zwolennicy przedstawianej jako ultraprawicowej grupy ,,Marsz Gruzinów” przeszli przez centrum Tbilisi, protestując przeciwko działalności fundacji Sorosa w Gruzji.

Spalono portret miliardera tuż przed budynkiem, gdzie mieści się jego fundacja. Żądali natychmiastowego wycofania fundacji z działalności w Gruzji. Twierdzą, że fundacja angażuje się w działalność ,,antynarodową”, a miejscowe organizacje pozarządowe działają w interesie obcych krajów.

Nagranie udostępnione przez Jacka Posobca, amerykańskiego aktywistę o polskich korzeniach, cieszyło się ogromną popularnością wśród internautów w USA. Oni z kolei podejrzewają Sorosa o organizowanie antyprezydenckich ekscesów na ulicach amerykańskich miast.

Nastroje amerykańskich internautów oddaje najwyżej oceniany komentarz, oskarżający Sorosa o ,,terroryzm”:

W książce ,,George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” (wydawnictwo Biały Kruk) znajduje się fragment poświęcony działalności miliardera w Gruzji i na Bałakanach.

organizacje pozarządowe do dzisiaj wywierają trwały wpływ na rozwój poszczególnych narodów. Grały też często istotną rolę podczas rozmaitych kolorowych rewolucji w ostatnich czasach, jak np. w Gruzji. Za tymi wszystkimi działaniami stał w tle Open Society Institute (OSI). Jak opisuje w kanadyjskiej gazecie Globe & Mail Mark McKinnon, w lutym 2003 roku OSI posłał 31-letniego wówczas aktywistę Gigę Bokerię do Belgradu w celu zbadania upadku Miloševicia na skutek działania grupy Otpor (później: CANVAS), serbskiego ruchu oporu. Chodziło przede wszystkim o przyjrzenie się temu, jak organizacja wykorzystywała ludzi z ulicy do spowodowania przewrotu. Wedle MacKinnona fundacja Sorosa opłaciła w lutym tamtego roku grupie aktywistów Otpor podróż do Gruzji, gdzie prowadzili trzydniowe szkolenia, by nauczyć ponad tysiąc studentów, jak inscenizować „pokojową rewolucję”.

Sam Soros przyznawał się do wsparcia Rewolucji Róż w Gruzji, ale twierdził, że to nie on odgrywał decydującą rolę w samych wydarzeniach.

(4206)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Polecam książkę ,,George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” (wydawnictwo Biały Kruk). Ten Żyd jest owładnięty stworzeniem społeczeństwa bezwyznaniowego, bezkulturowego, bez własnej tożsamości. „Zamordowanie” państw narodowych jest jego nadrzędnym celem. Poprzez finansowanie sprowadzania muzułmańskich emigrantów jego koncepcja nie ma najmniejszych szans na urzeczywistnienie. Żaden muzułmanin nigdy nie wyrzeknie się swojego islamu. Soros ze swoimi chorymi wizjami i 18 mld $ zamieni Europę w muzułmańską enklawę niszcząc bezpowrotnie kulturę łacińską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.