Portal informacyjno-historyczny

Powstańcy rozżaleni zbiórką Chajzera. Zostali pominięci. Dziennikarz broni się

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Finał ,,Zbiórki dla Powstańców 2017″ organizowanej przez Filipa Chajzera niebawem, tymczasem pojawiają się głosy krytyki w związku z podziałem pieniędzy ze zbiórki. Zebrano niemal 1,3 mln złotych, ale niektórzy kombatanci nie ukrywają rozżalenia.

Na finale w Muzeum Powstania Warszawskiego 2 września zabranie około 700 członków Związku Powstańców Warszawskich. Kryteria przyjęcia do tej organizacji są niezwykle rygorystyczne. Są weryfikowane w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, dzięki czemu wiadomo, że na pewno brały udział w walkach powstańczych. Tymczasem o nich zapomniano, dlatego skierowali do Chajzera list. Chodzi również o środki, których ich organizacja nie dostała.

Powód? Chajzer tłumaczy ,,Faktowi”:

Rok temu podzieliliśmy pieniądze na pół, z zastrzeżeniem, że związki muszą wydać wszystko. Światowy Związek Żołnierzy AK się z tego wywiązał, natomiast ZPW części środków nie rozgospodarował, tłumacząc, że są na „czarną godzinę”

– mówi i dodaje, żen w tym roku całość pieniędzy trafi do Światowego Związku Żołnierzy AK, a ten podzieli się ze Związkiem Powstańców Warszawskich, jeśli zgłosi on konkretną potrzebę.

Związek nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, nazywając to karą za oszczędność. W zeszłym roku otrzymali ogromne pieniądze i chcieli je zagospodarować, tymczasem okazało się, że to było powodem, iż nie dostaną kolejnej kwoty.

źródło: Fakt.pl

(3845)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę