Posłanka Nowoczesnej pouczała Polskę w sprawie nieprzyjmowania uchodźców. Została zapytana, dlaczego sama tego nie zrobi. Jej odpowiedź stanie się klasykiem [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nie może być tylko tak, że Polska nie chce rozmawiać o wartościach bliskich Unii, tylko brać pieniądze – pouczała polski rząd posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Teraz została zapytana, dlaczego sama nie zaopiekuje się potrzebującymi uchodźcami.

Temat przyjmowania uchodźców jest niezwykle gorący. Sytuację zaogniła wypowiedź szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji. Efekt? Konsekwencje dla strony polskiej w przypadku niewywiąania się z ustaleń poprzedniego rządu Ewy Kopacz.

Zdaniem redaktora TVP pomysłem mogłaby być deklaracja członków Nowoczesnej i PO, aby sami przyjęli potrzebujących uchodźców pod własny dach.

Posłanka była skonsternowana i próbowała zmienić temat, przypominając, że takie deklaracje składały parafie. Jednak dopytywana o własną postawę jako polityka, wyznała szczerze, że aby zająć się uchodźcą, potrzebny jest czas. A tego biedna posłanka nie ma…

,,Nie przyjmę uchodźców, bo nie mam czasu”. Zdaniem internautów jej odpowiedź jest jedną z zabawniejszych udzielonych na to pytanie, obok słów Janiny Ochojskiej, która mówiła:

Byłoby mi trudno ze względu na to, że mam niewiele miejsca i nie mogłabym zapewnić komuś odpowiedniej intymności. Gdybym miała większe mieszkanie, to tak, oddałabym pokój, przyjęłabym uchodźców.

Powściągliwi byli również niektórzy Polacy:

(26048)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.