Portal informacyjno-historyczny

Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Oto badania / Rossmann / Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Oto badania / Rossmann / Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Niektórzy mocno się zdziwią

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Instytut Badawczy ABR SESTA dokonał porównania cen w sklepach internetowych Rossmanna – polskiego i niemieckiego. Wniosek? 366 produktów występuje w obydwu krajach, z czego w przypadku 67 proc. z nich Polacy muszą płacić więcej.

Bywa, że cena jest ponad dwa razy wyższa, np.: maseczki do skóry odwodnionej, Garnier, Skin Active 8 ml (w Niemczech 2,50, w Polsce 5,99). Inne dobitne przykłady to:

napój sojowy EnerBiO 1 l (8,99 zł vs 4,12 zł), eyeliner L’Oréal Paris, Super Liner, Black Lacquer (49,99 zł vs 23,13 zł), szminka matowa L’Oréal Paris, Color Riche Matte, nr 430, 5 g (64,99 zł vs 33,11 zł)

– podaje raport. Bywały też tańsze produkty, np. maskary do brwi Maybelline, Brow Precise 8 ml, w 3 wersjach kolorystycznych: Dark Blonde, Medium Brown i Deep Brow (są one 3-krotnie tańsze niż za granicą).

Rossmann tłumaczy się, dlaczego aż 245 produktów na 366 badanych była droższa w Polsce. Jego zdaniem badanie dotyczyło tylko jednego dnia, a nie całego roku, co oznacza, że badanie miało być obarczone błędem metodologicznym. Podkreśla, że polscy klienci mogą częściej liczyć na rabaty.

źródło: Super Express

(6693)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Taka prawda że nie tylko w tym sklepie jest taniej za granicą!!!W niemieckim lidlu też jest wiele rzeczy dużo tańszych podam tylko jeden przykład-wino grzaniec w polsce to chyba gdzieś 12a16 zł a tam 1.2€czyli poniżej 5zł. Nie dość że zarabiamy dużo mniej to jeszcze wszystko droższe

  2. Przeważnie każdy Polak który bywał w Niemczech to ma wiedzę o cenach i o produktach jakość wykonania ceny i co w produkcie się znajduje w krajach UE w Polsce produkty niemieckiego producenta są gorsze gatunkowo i droższe cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę