Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Oto badania / Rossmann / Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Oto badania / Rossmann / Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Porównano ceny w polskim i niemieckim Rossmannie. Niektórzy mocno się zdziwią

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Instytut Badawczy ABR SESTA dokonał porównania cen w sklepach internetowych Rossmanna – polskiego i niemieckiego. Wniosek? 366 produktów występuje w obydwu krajach, z czego w przypadku 67 proc. z nich Polacy muszą płacić więcej.

Bywa, że cena jest ponad dwa razy wyższa, np.: maseczki do skóry odwodnionej, Garnier, Skin Active 8 ml (w Niemczech 2,50, w Polsce 5,99). Inne dobitne przykłady to:

napój sojowy EnerBiO 1 l (8,99 zł vs 4,12 zł), eyeliner L’Oréal Paris, Super Liner, Black Lacquer (49,99 zł vs 23,13 zł), szminka matowa L’Oréal Paris, Color Riche Matte, nr 430, 5 g (64,99 zł vs 33,11 zł)

– podaje raport. Bywały też tańsze produkty, np. maskary do brwi Maybelline, Brow Precise 8 ml, w 3 wersjach kolorystycznych: Dark Blonde, Medium Brown i Deep Brow (są one 3-krotnie tańsze niż za granicą).

Rossmann tłumaczy się, dlaczego aż 245 produktów na 366 badanych była droższa w Polsce. Jego zdaniem badanie dotyczyło tylko jednego dnia, a nie całego roku, co oznacza, że badanie miało być obarczone błędem metodologicznym. Podkreśla, że polscy klienci mogą częściej liczyć na rabaty.

źródło: Super Express

(6744)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Taka prawda że nie tylko w tym sklepie jest taniej za granicą!!!W niemieckim lidlu też jest wiele rzeczy dużo tańszych podam tylko jeden przykład-wino grzaniec w polsce to chyba gdzieś 12a16 zł a tam 1.2€czyli poniżej 5zł. Nie dość że zarabiamy dużo mniej to jeszcze wszystko droższe

  2. Przeważnie każdy Polak który bywał w Niemczech to ma wiedzę o cenach i o produktach jakość wykonania ceny i co w produkcie się znajduje w krajach UE w Polsce produkty niemieckiego producenta są gorsze gatunkowo i droższe cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.