Polskie feministki podłączają się do światowego hitu – kampanii #JaTeż w mediach społecznościowych. Dziennikarz obnaża ich hipokryzję

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Hasztag #MeToo (po polsku #jateż) jest ostatnim hitem sieci. Nawiązuje do sprawy Harvey’a Weinsteina, słynnego hollywoodzkiego producenta, który został oskarżony o molestowanie seksualne.

Jego filmy zebrały ponad 300 nominacji do Oscara i wygrały 80 statuetek. Tymczasem miał on molestować m.in. Gwyneth Paltrow, Carę Delevingne czy Rosannę Arquette. Do oskarżeń dołącza Angelina Jolie.

Te same gwiazdy, które oskarżały Donalda Trumpa o antykobiece wypowiedzi, teraz zdradzają mroczne sekrety Hollywood, które przez tyle lat pozostawały w ukryciu. Przemysł filmowy lubował się w pokazywaniu skandali w Kościele, natomiast milczał o tym, co dzieje się na własnym podwórku.

Teraz Amerykanie są zszokowani.

przez lata byli karmieni napuszonymi hasłami największych gwiazd. Hasłami o równouprawnieniu, tolerancji i feminizmie. Ci sami ludzie, którzy walczyli żarliwie o te wartości, milczeli na temat powszechnego molestowania w Hollywood. Amerykańskie media podają, że najwięksi gwiazdorzy i celebryci byli świadomi sposobu działania Weinsteina

– pisze na wPolityce.pl Łukasz Adamski, przypominając podwójne standardy Hollywood, który atakował Kościół czy Trumpa, natomiast milczał o przewinach swojego środowiska.

Akcję na Twitterze zapoczątkował wpis aktorki Alyssy Milano, która zaapelowała:

Jeśli wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały „Ja też” w statusie, być może pokazalibyśmy ludziom, jaką skalę ma to zjawisko (więc kopiuj i wklej)

Do akcji dołączyły polskie środowisska feministyczne, w tym Marta Lempart:

Przy tej okazji wraca jednak sprawa Romana Polańskiego, który może zostać usunięty z Akademii, podobnie jak inni artyści oskarżeni o gwałt i molestowanie. W ostatnich tygodniach reżyser został oskarżony po raz kolejny. Adamski zastanawia się, czy Polański zostanie potępiony przez polskie środowiska lewicowo-liberalne, które dotąd chętnie brały go w obronę:

Jak zareagują kobiety, które dziś umieszczają na swoich profilach akcję #jatez? Czy potępią go jak Weinsteina, czy może górę weźmie podziw dla jego kina? […] Czy wielki polski reżyser nie będzie mógł już liczyć na sympatie Polek umieszczających na Facebooku nowy hasztag? Logika tego wymaga

– pyta.

Reżyser bywał w Polsce broniony. Tomasz Lis pisał przed kolejną próbą ekstradycji do Polski:

PIS chce sprzedać Polańskiego Ameryce. Moraliści czy amerykańskie pieski?

Dorota Stalińska, jedna z uczestniczek ,,czarnego protestu, mówiła:

nastoletnie dziewczynki pchają się do łóżka nie tylko 20-latkom, ale i 40- latkom. Domagają się alkoholu, same prowokują starszych mężczyzn

– mówiła pytana o sprawę Polańskiego, twierdząc, że ,,była to rzecz wykombinowana razem z matką”.

(2620)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.