„Polska – żydowska ziemia obiecana. Czy znów powinniśmy zamieszkać razem?”. O koncepcji emigracji Żydów rozsianych po Europie do Polski. „Polska niczym latarnia morska wśród wzburzonych fal”

w III RP


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

jewsW artykule opublikowanym na łamach „Polska The Times” pod wymownym tytułem „Polska – żydowska ziemia obiecana. Czy znów powinniśmy zamieszkać razem?” Severyn Ashkenazy zastanawia się nad perspektywą emigracji Żydów z zachodniej Europy do Polski.

Wbrew obiegowym opiniom o „polskim antysemityzmie”, Ashkenazy zuważa, że ‚w obliczu rosnącego antysemityzmu w Europie jako najbezpieczniejsze dla Żydów miejsce na kontynencie jawi się dziś Polska”

Autor porównuje sytuację w Polsce z Francją, pisząc:

Dziś mam wrażenie, że Francja zapomniała o swych kulturalnych żydowskich korzeniach. Kiedy oglądam w telewizji, co się dzieje na ulicach Paryża i Marsylii, odczuwam smutek i konsternację. W połowie lipca tysiące muzułmanów, którym towarzyszyła pewna liczba nastawionych antysemicko francuskich chrześcijan, maszerowały przez centrum Paryża, wznosząc okrzyki: „Śmierć Żydom!”.

W innych krajach nie jest lepiej – autor podaje kilka wymownych przykładów:

W Wuppertalu w Niemczech podłożono bombę w nowo zbudowanej synagodze, na sklepach w żydowskiej dzielnicy Rzymu ktoś wymalował swastyki, w Austrii doszło do ataku na izraelskich piłkarzy

Autor stawia, jak sam podkreśla, hipotetyczne pytanie:

Jeśli wszyscy Żydzi znów będą musieli opuścić zachodnią Europę, w którą stronę powinni się udać? I gdzie natrafią na najbardziej gościnne przyjęcie? Zakładam tu czysto teoretycznie, że nie zdecydują się na wyjazd do pozostającego w stanie nieustannej wojny i zagrożenia z zewnątrz, przeludnionego Izraela.

Pierwszą odpowiedzią autora są Stany Zjednoczone. Ale w konkluzji dochodzi do następującego wniosku:

Sądzę jednakże, że nie od rzeczy będzie postawić niewygodne pytanie: czy sprzyjająca Żydom atmosfera będzie trwała w USA wiecznie? Wątpliwe, jeśli na Bliskim Wschodzie nadal będzie się utrzymywał ostry żydowsko-muzułmański konflikt. Kiedy z biegiem czasu społeczność muzułmańska Stanów Zjednoczonych wzrośnie z 2-3 procent do 8-10 procent, wzorem Francji, wywoła to określone konsekwencje społeczne, podobne do tych w Marsylii czy Paryżu.

Co zatem zostaje? Europa Wschodnia, gdzie śladem swoich przodków Żydzi mogliby się przenieść. Autor przedstawia liczne korzyści, które zyskali Żydzi podczas swojej ponad siedmiuset lat wspólnych dziejów z narodem polskim.

Przez kilkaset lat Polska była jedynym krajem w Europie, który chętnie przyjmował Żydów, za co my, Żydzi, winni jesteśmy Polsce wieczystą wdzięczność. Z drugiej strony Żydzi odwzajemniali się w wielkim stopniu za tę gościnność przez swój wkład w intelektualne, kulturalne i gospodarcze życie Polski.

Teraz Polska mogłaby znów stać się centrum żydowskiej kultury, ale także biznesu:

Zachodnioeuropejscy Żydzi powinni spoglądać na Polskę niczym na latarnię morską wśród wzburzonych fal. Polska może posłużyć za bezpieczną bazę i główną siedzibę dla żydowskich elit biznesu z Europy, których interesy mają charakter globalny. Jednym z powodów jest dynamizm polskiej gospodarki oraz gościnność Polaków i ich otwartość na kulturę żydowską.

Autor wylicza liczne przykłady z przeszłości, podkreślając:

Ich wiedza ekonomiczna, w dziedzinie handlu międzynarodowego i w ogólności biznesu mogłaby zmienić Warszawę w główne centrum obrotu finansowego w Europie.

Kim jest Severyn Ashkenazy:

Severyn Ashkenazy urodził się w Polsce w 1936 r. Przeżył Holokaust wraz z rodzicami i bratem. W 1946 r. wyjechał z rodziną z Polski do Francji, a w 1957 r. emigrował do USA. W 1964 r. założył firmę deweloperską. Obecnie prowadzi Fundację „L’Ermitage”, która udziela wsparcia dzieciom z udziałem światowej sławy artystów. Jest założycielem i filarem stowarzyszenia Beit Warszawa oraz fundacji Heritage and Rebirth, Beit Polska i Beit Warszawa.

cały artykuł na stronie Polska The Times

(392)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

12 komentarzy

 1. Już wkrótce muzułmanie będą kamienować Żydów na ulicach Paryża. Chociaż myślę, że Żydzi dobrze o tym wiedzą i celowo muzułmanów do Europy pchają ale jakoś do Izraela ten najbardziej tolerancyjny spośród tolerancyjnych naródów świata muzułmanów zapraszać nie chce.

 2. Ehh ż żydami zawsze mieliśmy problem, ale jak by nie było teraz nam trochę po drodze, a wcześniej stanowili mniej więcej połowę polskiej inteligencji.

 3. Przeczytajcie sobie „chazarska dzicz panem świata”. To tak na otrzeźwienie.

  Żydom STOP. I tak się tu rządzą pod przybranymi, polskimi nazwiskami

 4. Ok 20 04 w TVP „Kultura” – dyskusja nt. Żydów. Seweryn Askenazy: Hitler znalazł wspólnika w Kościele. Hitler zrobił robotę dla Kościoła.
  Nawet kiedy mówił o przekrętach związanych z przejmowaniem przez Zydów
  polskich nieruchomości to podawał wartości idące w miliony kiedy w rzeczywistości lista naszych strat idzie w miliardy.

 5. Nie zapominajmy o obecnie rzadzacych w Polsce, ” polskich” niepoeosciowcach, kolaborantach, 5 kolumnie( szczegolnie na kresach), pierwsi witali wyzwolicieli Ze wschodu, co do UB to nie ZYDY tylko komunisci, tak jak nie niemcy tylko nazisci… Poprawnosc politycza naszych czasow qwa mac!!!!!!

 6. Przeciez Polacy to antysemici. Czy ci zydzi maja rozdwojenie jazni. My ich lubimy ale w Izraelu. Poza tym wystarcza nam ci ktorzy zostali tu i tak mamy z nimi wiele klopotow. Jest burdel na kolkach.

  • mowisz jak szmalcownik lub esesman, a moze masz w rodzinie jedno i drugie, bo wiadomo czym skorupka za mlodu …. .

 7. Więc, żeby sobie zaskarbić dozgonną „wdzięczność” narodu Polskiego, opluwają nas kiedy tylko się da i gdzie się da. Tym sposobem to mogą się osiedlić w Polsce tylko po całkowitej eksterminacji obecnych mieszkańców – albo wysiedleniu ich do innych krajów.

 8. Nie jeswt to dobry pomysl .Znajac historienie powinnismy sciagac Zydow oni nigdsy nie beda Polakami.Znowu zacznie sie kolaboracja z wrogami i beda starali sie wyrugowac Polakow z ich wlasnej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.