Portal informacyjno-historyczny

Polska na prywatyzacji straciła dwa razy. Najpierw wyprzedała majątek narodowy, a potem jeszcze musiała… zapłacić. Miliony dolarów

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polska na prywatyzacji państwowych spółek straciła podwójnie. Okazuje się, że nie tylko za bezcen wyprzedano polskie przedsiębiorstwa, ale też zapłacono ogromne kwoty zagranicznym firmom, które… doradzały przy sprzedaży majątku narodowego.

Ile dokładnie wydano na „prowizje prywatyzacyjne” i „doradztwo”? Doktor Ryszard Ślązak w swoich raportach na podstawie dostępnych danych ostrożnie szacuje się, że minimum 75 mln dolarów tylko w ciągu trzech lat – od 1991 do 1994 roku!

Jak to ma się do słów Donalda Tuska z 1993 roku, który podczas spotkania z wyborcami w Starachowicach powiedział, że „polskie przedsiębiorstwa będą sprzedawane tanio, bo są mało albo nic nie warte”. Skoro rzeczywiście zostały oddane za bezcen, to na jakiej zasadzie zarobiły na tym zagraniczne firmy? A do nich trafiły wielkie pieniądze przy procesie prywatyzacji polskich spółek państwowych. Kwoty, które wynegocjowały lub rozwiązania, które proponowały i jakie dały efekty pokazują, że jakość ich usług była raczej mizerna. W efekcie Polska na prywatyzacji z początków lat 90-tych XX wieku straciła nie raz, a dwa razy.

źródło: Niewygodne.info.pl / pte.pl

Polski majątek za bezcen trafił w ręce zagranicznych inwestorów. Dlaczego? Te słowa Donalda Tuska wszystko wyjaśniają!

(1537)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę