Polska wieś w czasie okupacji niemieckiej i pierwszych latach komuny. Mało znany serial, w którym wystąpiła plejada znanych polskich aktorów

w Bez kategorii/Filmy


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Serial Popielec emitowany w latach osiemdziesiątych wywołał oburzenie ze względu na brutalne sceny i przedstawienie niemieckiej okupacji w sposób wolny od retoryki.

Popielec – polski serial telewizyjny z 1982 roku zrealizowany na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem. Zrealizowany we wsi Wesoła przy współudziale jej mieszkańców. Znalazły się w nim także sceny kręcone w miejscowościach: Nozdrzec, Izdebki, Borek Stary (Sanktuarium Matki Boskiej Boreckiej), Blizne, gdzie w zabytkowym drewnianym kościele Wszystkich Świętych kręcono sceny religijne.

Serial poprzez losy głównego bohatera Józka Garstki pokazuje polską wieś w czasie okupacji hitlerowskiej oraz pierwszych lat władzy komunistycznej (1940-1945, oraz 1956) w wolny od retoryki sposób. Zagubieni ludzie próbując przetrwać zachowują się nierzadko w sposób daleki od kultywowanych przez wcześniejsze polskie filmy stereotypów o wojennym bohaterstwie, poświęceniu i ofierze. Serial ma 9 odcinków. Źródło: wikipedia.pl

(2534)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.