Portal informacyjno-historyczny

Polska studentka zadała niewygodne pytanie Macronowi. Ten zaapelował do polskiej młodzieży, aby stawiła opór rządowi. Genialne podsumowanie Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Emmanuel Macron nie ustaje w krytyce Polski. W celu ratowania słabnących sondaży i odwrócenia uwagi od niepopularnych reform, które forsuje w kraju, prezydent Francji próbuje zabiegać o poparcie swoją polityką w Europie, a jej ostrze wymierzone jest w Polskę.

Na spotkaniu ze studentami na Sorbonie Macron wystosował odezwę do polskiej młodzieży. Mocno skrytykował rządy PiS, jednocześnie zarysował swoją wizję Europy – zintegrowanej jak nigdy dotąd.

W pewnym momencie pytania zadała mu polska studentka, która chciała dowiedzieć się, czy demokracja nie polega właśnie na tym, że szanujemy wybory większości głosujących, a tak jest w przypadku PiS-u. Macron stwierdził, że zadaniem Europy jest wskazywanie na niedemokratyczne poczynania polskiego rządu. Uważa, że polski rząd nie podejmuje decyzji ,,w duchu europejskim”.

,,Europa nie może spoglądać na to z przymrużeniem oka”

– podkreślał. Francja będzie wspierać działania Komisji Europejskiej wymierzone w nasz kraj.

– Jadowitość reakcji świadczy tylko o tym, że jest to niewygodne dla polskiego rządu

– dodał. Jego zdaniem, konsekwencją programu PiS jest wyjście Polski z Unii, czego nie chce większość Polaków.

Polska młodzież proeuropejska dźwiga ogromną odpowiedzialność. Powinna proponować różne demokratyczne rozwiązania nawet wbrew swojemu rządowi. Ten obowiązek to zrobić wszystko, abyście wy, w waszym kraju, dzięki demokracji mogli stawić opór tym, którzy chcą was odwrócić od Europy. I tak zrobię

– zaapelował.

O te słowa w wywiadzie dla ,,Gazety Polskiej” zapytano prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Proszony o komentarz do apelu odparł wprost:

Naprawdę? Nawet tego nie zauważyłem, a w końcu zajmuję się poważną polityką

(19657)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Wielkość gospodarza poznaje się po czynach na własnym podwórku. Jak na razie panie Macron to wara od Polski i silenia się na kretyńskie PO uczenia…bo bałagan masz pan we własnym chlewie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę