Polska łamie demokrację, a Hiszpania? Zaskakująca reakcja Komisji Europejskiej i Donalda Tuska. Mocny komentarz polskiego europosła

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kiedy sprawa demokracji w Polsce urosła do problemu rangi europejskiej, wszyscy czekali na reakcje po tym, jak hiszpańska policja utrudniała, często w brutalny sposób, głosowanie w referendum zorganizowanym w Katalonii.

Tymczasem okazuje się, że z demokracją w Hiszpanii jest wszystko w porządku. Komisja Europejska oświadczyła, że sprawa Katalonii jest wewnętrzną sprawą Hiszpanii. Referendum uznała za nielegalne. Wyraziła również poparcie dla premiera Hiszpanii Mariano Rajoy’a, uznając, że poradzi sobie z sytuacją w kraju. Co prawda zaznaczono, że przemoc nigdy nie może być narzędziem polityki, ale wielokrotnie dopytywany rzecznik nie chciał wyrazić potępienia działań hiszpańskiej policji.

Niezwykle stonowany był Donald Tusk, mocno zaangażowany w ,,obronę demokracji” w Polsce.

Właśnie rozmawiałem z Mariano Rajoyem. Podzielając jego konstytucyjne argumenty, zaapelowałem o znalezienie sposobów, by unikać dalszej eskalacji i używania siły

– napisał.

Komentujący krytykowali Tuska za brak potępienia dla brutalnych działań policji.

Prof. Ryszard Legutko w rozmowie z wPolityce.pl mówi, że ,,nie ma na razie takich tendencji, żeby osłabiać Hiszpanię. Gdyby były tam rządy, które by się nie podobały, to wówczas używano by Katalonii jako maczugi”.

Zwrócił również uwagę na brak reakcji ze strony czołowych polityków europejskich na zachowanie policji.

Prezydent Macron nie wypowiada się tutaj krytycznie, podobnie inni wielcy tego świata. Nie wiem czy coś Juncker powiedział, ale zdaje się, że też nie. Wyobrażam sobie, gdyby takie wątpliwe prawni referendum było organizowane u nas przez autonomistów na Dolnym Śląsku. Gdyby użyto podobnych sił porządkowych, to przecież natychmiast instytucje europejskie ogarnęłaby histeria i rozpoczęły się akcje potępiające. Ale wiemy, że są równi i równiejsi.

(12918)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.