Portal informacyjno-historyczny

W Polsce powstanie muzeum chasydów. Poseł nie wytrzymał: ,,Najpierw 100 mln na cmentarz, a teraz…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wiceminister kultury Jarosław Sellin zapowiedział, że Polska powinna chronić dziedzictwo kultury żydowskiej w Polsce. Stąd pomysł stworzenia muzeum chasydyzmu polskiego.

Polska powinna poczynić jeszcze jeden wysiłek w ramach chronienia dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce i zbudować w przyszłości muzeum chasydyzmu polskiego, żeby specyfikę chasydyzmu polskiego bardziej szczegółowo opowiedzieć

– powiedział w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN podczas premiery albumu Agnieszki Traczewskiej „Chasydzkie powroty do miejsc nie-zapomnianych”.

Minister dodaje, że istnieje kilka inicjatyw zmierzających ku temu i mogą liczyć na wsparcie państwa polskiego.

– Muzeum POLIN,
– 100 mln na cmentarz żydowski,
– teraz jeszcze „muzeum chasydyzmu”.
Plus olbrzymie roszczenia majątkowe wobec Polski forsowane właśnie przez amerykański Kongres

– oburzał się poseł Robert Winnicki na Twitterze, zwracając uwagę, że nikt nie pytał suwerena.

Wcześniej głośno było o przekazaniu 100 mln złotych prywatnej fundacji, która wyremontuje cmentarz żydowski przy ulicy Okopowej w Warszawie.

Dla porównania powiem tylko, że według wyliczeń portalu Kresy.pl, na dziedzictwo kulturalne polskich Kresów Wschodnich państwo polskie przeznaczyło w ubiegłym roku ok. 10 mln zł. Czyli 10 razy mniej niż na Żydowski cmentarz w Warszawie

– mówił wtedy Winnicki.

źródło: wPolityce.pl / DoRzeczy.pl

(26779)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

 1. Wychodzi na to,że my Polacy jesteśmy parobkami dla starszych braci w wierze.Polacy wyjeżdżają za chlebem ,a na ich miejsce zastępuje się żydami i Ukraińcami.Na Cmentarz Powązkowski trzeba zbierać kasę ,a żydzi dostają tak ogromne sumy nie wspominając o Muzeum Historii żydów.Teraz na dodatek domagają się 65 miliardów złotych za to co zgodnie z prawem im się nie należy.

  • W samo sedno P.janekk 50 trafil . Prezydent wszystkiemu przyklaskuje, lewica znowu dochodzi do steru. Nadzieja byla , ale sie zmyla.

  • Guzik im sie nalezy.Jesli czegos chca niech zglosza to do Merkel.Jej krajanie zniszczyli to co mieli.Polacy odbudowali tylko to co bylo potrzebne do normalnosci.Zydom mozna lub nie oddac tylko za grunt pod budowe.Dosc rozpieszczania bylych elit.

   • Żydom nie należy się nic oprócz przypomnienia, że mają zwrócić bilionowe pożyczki które zaciągnęli od Państwa Polskiego na zakup majątków ziemskich i do dziś nie spłacili. Wiec niech spadają na szczaw.

 2. Rząd obiecywal ze bedzie wspolpracowal z obywatelami,ze bedzie sluchal glosu obywateli,a tu co widzimy i slyszmy? O wszystkim decyduje sie bez nas,wiadomo ze jak daje sie palca to potem siega sie o reke,,co jeszcze jest w planie bez konsultacji z obywatelami??

 3. W 1968 to nie byl protest studentow to zydzi wywolali ta awanture.To KOR potem podjudzal,spowodowal wstrzymanie kredytow Gierkowi przez USA,co spowodowalo kryzys ,dymisje Gierka,w nastepstwie przejecie wladzy przez vzlonkow KOR( Geremek,mazowiecki,Szechter,Bucholtz) i niszczenie Polski.

 4. Powinni im nie dawać cukierków i nie odzywać się do nich, po prostu ignorować ich chore nie mające podstaw zachcianki! Oderwać uwolnić rękę od tych parszywych fałszywych łap ! Powinni z nimi tylko utrzymywać stosunki dyplomatyczne w sprawie rozmów bo tak trzeba, ale nic im nie dawać a w końcu przestaną drzeć ryj bo zobaczą, że mają z tego narastającą nie chęć całego świata do pachowego rodu!

 5. A kiedy zaczną dbać o nasze polskie dziedzictwo? Gdzie nasza słowiańska kultura? Uczy się dzieci mitów greckich, rzymskich i z czarnej dupy ale słowiańskich mitów już nie! Dlaczego?! Polska ma narzuconych Żydów, ukraincow i religie i nie ma prawa myśleć po polsku tylko wedle wytycznych zachodu!czas się obudzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę