Portal informacyjno-historyczny

Polacy mają przepraszać za Marzec'68? / fot. screen Twitter Polacy mają przepraszać za Marzec'68? / fot. screen Twitter

Te słowa posła Kukiz’15 zapamiętają na długo. Polacy mają przepraszać za Marzec’68? Dobitna odpowiedź Tomasza Rzymkowskiego (wideo)

w Programy/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Narracja przed obchodami Marca’68 jest prosta: obecny rząd przypomina ten sprzed 50 lat. Mówiono o tym głośno podczas debaty w Muzeum POLIN w Warszawie. Tymczasem Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 nie zgadza się na takie porównanie, czemu wyraz dał w programie ,,Bez Retuszu”.

Jak się tego dżina raz wypuści z butelki, to później jest nad tym bardzo trudno zapanować. I o tym przekonał się Władysław Gomułka, a teraz o tym będzie się przekonywał Jarosław Kaczyński

– mówił Adam Michnik w Polin, dodając, że PiS sięgnął po antysemityzm.

Porównywanie komunistycznego rządu z obecnymi czasami nie spodobało się Tomaszowi Rzymkowskiemu, który za bezzasadne uznał za porównania z czasami sprzed 50 lat.

Ja nie będę za to przepraszał, bo to komuniści mogą ewentualnie przepraszać

– podkreślił i wyjaśnił, co stało się w 1968 r.:

Geopolityka światowa, nagłe przebiegunowanie, nagle Sowieci pokłócili się z Izraelem, postawili na świat arabski. Świat arabski dostał łomot podczas wojny i nagle reżim komunistyczny w Polsce zdecydował, że Natolin zrobił porządek z Puławami. Wewnętrzna rozgrywka partyjna

– dodał. Mówił też o tym, że nie każda osoba pochodzenia żydowskiego wyjechała z Polski w 1968 r. Przykłady? Adam Michnik został wówczas w Polsce, jego matka i ojciec również. Tylko brat wyjechał do Szwecji.

Brat miał krew Polaków na rękach i do tej pory Państwo Polskie go ściga, żeby go przywieźć i postawić przed sądem. Mieliśmy Helenę Wolińską, która też miała krew Polaków na rękach, siedziała w Wielkiej Brytanii i jak Polska domagała się, żeby przyjechała i stanęła przed wymiarem sprawiedliwości, odpowiedziała za zbrodnie, to od razu media światowe powiedziały: to jest przykład antysemityzmu

– podkreślał.

(8671)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Polacy zacznijcie w wyborach głosować na Polaków z przejrzystymi życiorysami ich ojców i dziadów.

  2. Niech się stanie.Uczyńcie WSZYSTKO przejrzystym,póżniej się zastanówcie kim jesteście,a dopiero wtedy zagłosujcie.Na to co wam się opłaca zagłosować.I patrzcie na wybrany przez siebie reżim z kijem w ręku nie zapominająco jego używaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę