Portal informacyjno-historyczny

Polacy z dumą zaprezentowali się na ulicach Chicago. Niezwykła paradą uczcili święto Konstytucji 3 Maja [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W niecodzienny sposób uczczono w Chicago kolejną rocznicę Konstytucji 3 Maja. Przez centrum miasta przejechały w paradzie stare samochody wyprodukowane w Polsce.

Tegoroczna, 126. parada polskiej Konstytucji 3 Maja w Chicago, odbyła się 6 maja, o godz. 11:30. Parada przejechała ulicą Columbus Drive w centrum Chicago. W ten sposób uczciliśmy pamięć tego historycznego dokumentu – pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku, w paradzie uczestniczyli ludzie zrzeszeni wokół grupy Auta PRL Chicago.

– powiedział w rozmowie z wp.pl Damian Ozga, założyciel klubu Auta PRL Chicago.

Fot. Robert Plachta

W paradzie przejechały maluchy, duże fiaty, polonez i przykuwająca najczęściej uwagę widzów milicyjna nysa. W sumie 11 z ponad 20 aut, które należą do klubu. Parada odbywała się jednak jak przeważnie tego samego dnia, co Pierwsze Komunie Święte.

Pokazanie się na paradzie jest bardzo ważne dla nas aby zachęcić jak najwięcej nowych osób do tego, aby kupić stare polskie auto i się nim zaopiekować. To jest nasza historia motoryzacyjna która zniknie jeśli nie będzie takich miłośników jak my. Bardzo cieszymy się że jest w tym duże zainteresowanie w Polsce i między Polakami w USA

– nie ukrywał Damian Ozga.

Polskie auta wyprodukowane w większości już przed ponad trzema dekadami prezentowały się na paradzie bardzo elegancko. I żadne, mimo wieku, nie odmówiło współpracy w tak podniosłym momencie.

(242)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę