Portal informacyjno-historyczny

Podczas mszy 15 sierpnia do polskiego kościoła weszli Litwini. Zaczęli parodiować kościelne rytuały (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas świątecznej mszy w Turgielach na Litwie weszła grupa Litwinów. Parodiowali oni praktyki religijne. Jak okazało się, byli to aktorzy. Jak podaje Zl.lt, zrobiono to w ramach reklamy nowy show reżysera Emilisa Vėlyvisa.

Katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Matki Boskiej Zielnej) sprawia, że wielu Polaków na Litwie spotyka się w kościołach. Podobnie było w kościele w Turgielach w rejonie solecznickim, gdzie Polacy stanowią większość. Msza miała uroczysty charakter: uczestniczył w niej także mer rejonu Zdzisław Palewicz.

Tymczasem jak widzimy na zamieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu do kościoła wchodzi trójka Litwinów, którzy parodiują duchownych. Media podają, że byli nimi komik Vitalijus Cololo, a także aktor Mindaugas Papinigis.

W tym roku nie będzie Apokalipsy. 11 października z nieba zejdzie światło, i to wszystko stanie się w Wilnie, w świętym miejscu, które się nazywa Siemens Arena. Kto przyjdzie, ten stanie się zdrowy i będzie szczęście dla całej jego rodziny

– takie słowa miał powiedzieć Cololo. Miało to stanowić reklamę show wystawionego w Wilnie, które jest reżyserowane przez Emilisa Vėlyvisa, określanego przez media mianem ,,skandalisty”.

źródło: Kresy.pl

(8013)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę