Portal informacyjno-historyczny

fot. screen Youtube / KPRM

Piszesz negatywnie o Żydach i Izraelu? Po tym oświadczeniu możesz zacząć się bać. Środowiska żydowskie w Polsce zabrały głos. Oto czego żądają od władz

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ostatnio grupa protestujących próbowała wedrzeć się do polskiej placówki dyplomatycznej w Izraelu, pojawiły się tam także swastyki. Media informowały o obrzuceniu polskich turystów kamieniami na plaży w Eljacie. Jednak to środowiska żydowskie czują się zagrożone tym, co dzieje się w Polsce. Wydały właśnie wspólne oświadczenie, w którym zwracają się do opinii publicznej, ale jednocześnie nalegają, aby władze zajęły się ściganiem rasizmu i nienawiści.

My, przedstawiciele polskich organizacji żydowskich, wyrażamy nasze oburzenie z powodu narastającego w kraju klimatu nietolerancji, ksenofobii i antysemityzmu. Mowa nienawiści wylewa się z internetu i rozpycha się w przestrzeni publicznej. Rozpowszechniła się w mediach, w tym i tych, które chcą nadal uchodzić za publiczne, i nie zdumiewa już także w słowach radnych, posłów, czy wysokich nawet urzędników państwowych. Ilość pogróżek i obelg, kierowanych pod adresem żydowskich instytucji i placówek, stale rośnie

– piszą na wstępie, nie informując, czy pogróżki zostały zgłoszone organom ścigania. Doceniają, że ,,prezydent, premier i przywódca partii rządzącej potępili antysemityzm”. Ale…

póki słowa ich nie przekształcą się w czyny, brzmieć będą raczej jak deklaracja bezradności wobec napiętnowanego, a mimo to szerzącego się zła. Potrzebne są stanowcze działania

– kierują słowa zachęty do najwyższych władz w państwie.

Polscy Żydzi – w przeddzień 50. rocznicy marca 68 i 75. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – nie czują się dziś w Polsce bezpiecznie. Jest rzeczą oczywistą, że obecne zagrożenia nie przypominają tych z przeszłości, i że – inaczej niż w wielu innych krajach współczesnej Europy – nie przybierają też formy bezpośrednich napaści. Ale brak fizycznej przemocy nie wystarcza przecież, by sytuację uznać za normalną

– informują i przedstawiają swoje oczekiwania:

Oczekujemy od władz publicznych, by nie tylko przyznały, iż antysemityzm jest złem – ale że jest złem tu i teraz, że zagraża w Polsce dziś, i że musi być napiętnowany i ścigany. Brak przeciwdziałania ze strony władz odbierany jest bowiem jako przyzwolenie – i przez sprawców, i przez tych, w których czyny sprawców są wymierzone. Organizacje żydowskie gotowe są do szczegółowej, praktycznej współpracy z instytucjami publicznymi, od policji przez media po szkoły, by stawić temu tamę.

Ich zdaniem, nie tylko oni są ofiarami ,,klimatu nienawiści”. Wrogości czy wręcz dyskryminacji doświadczają ,,Romowie, muzułmanie, uchodźcy, osoby czarnoskóre, Ukraińcy, członkowie pozostałych mniejszości etnicznych, religijnych, seksualnych czy innych”.

Twierdzą, że problemem jest źle napisana ustawa o IPN i jednocześnie pytają:

jeżeli sporadycznie pojawiające się na świecie, godne potępienia, wzmianki o „polskich obozach” wymagają, zdaniem rządu i parlamentu, aż takiej reakcji prawnej, to co powiedzieć o szerzącej się w Polsce nietolerancji i nienawiści?

Dodają, że państwo ma przecież ,,instrumenty prawne”, by walczyć z nietolerancją i nienawiścią, ale ,,brak, jak dotąd, politycznej woli. Oczekujemy, że zostanie okazana”. Ich zdaniem, ,,nie przeszłość nam zagraża, lecz niechęć do uczciwego się z nią rozliczenia”.

Nie zabrakło również wersji angielskiej oświadczenia, pod którym podpisały się Gminy Wyznaniowe Żydowskie, Żydowski Instytut Historyczny, Naczelny Rabin Polski i liczne organizacje.

źródło: Jewish.org.pl

(25275)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

14 komentarzy

 1. Zgadzam się, że źle napisana. Nie powinno byc tego punktu:
  3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.
  To pozwala, aby pisać kłamliwe książki i robić kłamliwe filmy.

 2. Jedna z żydówek powiedziała cytuję ” Emigracja to nie zawsze dramat To szansa ” koniec cytatu

  • ” Emigracja to nie zawsze dramat To szansa ” koniec cytatu” DOBRY PRZYKŁAD…to niech sama spakuje swoje żydowskie manele i jazda do Izraela…Chcieli swoje państewko…to mają.! W czym problem? Trochę ciasno…a to już nie nasz problem..

 3. My, przedstawiciele polskich organizacji I Polski, wyrażamy nasze oburzenie z powodu narastającego w kraju I POZA NIM klimatu #nietolerancji, #ksenofobii i #antypolonializmu oraz #rasizmu ze strony #żydów. Mowa nienawiści wylewa się z internetu i rozpycha się w przestrzeni publicznej, zwłaszcza w #Izreaelu. Rozpowszechniła się w mediach, w tym i tych, które chcą nadal uchodzić za publiczne, i nie zdumiewa już także w słowach radnych, posłów, czy wysokich nawet urzędników państwowych. Ilość pogróżek i obelg, kierowanych pod adresem Polaków, polskich instytucji i placówek, stale rośnie! Blokujecie na Waszych stronach wolność słowa. Przykrywacie bezczelnie Wasze kłamstwa, matactwa, manipulacje! To nie uchodzi ludziom religijnym. Hańba wam żydom!

 4. Żydzi szerzą i wyznają rasizm oraz dzielą ludzi na ”Gojów” i ”naród wybrany” co wprost oznacz, że wszelkie żydowskie organizacje, gminy oraz związki i stowarzyszenia funkcjonują w Polsce w sprzeciwie z prawem Polski !! Dlatego natychmiast należy domagać się delegalizacji i karania żydów w Polsce.
  Judaizm jako para-religia jest sprzeczna z Polską Konstytucją – dlaczego rasistowska ideologia nienawiści i pogardy do wszystkich NIE-żydów jest w Polsce tolerowana i praktykowana pomimo, że są prawnie niedopuszczalne ?!
  Art. 13. Konstytucji RP mówi: „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.
  W Talmudzie stanowiącym podstawy do istnienia kultury żydowskiej znajdujemy:
  „Wycinajcie istoty ludzkie, gdyż narody świata nie są ludźmi, lecz zwierzętami” Baba Mecia 114,6.
  “Życie Goja i wszystkie jego siły fizyczne należą do żyda” (A. Rohl. Die Polem. s. 20).
  „Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) – (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)
  „Nie-Żydów stworzono by służyli Żydom jako niewolnicy” – (Midrasch Talpioth 225)
  „Kto złożył przysięgę w obecności Gojów, rabusiów i urzędnika celnego nie jest za nią odpowiedzialny” Tosefta Szebnot, 11.
  -Nauki Talmudu są ponad wszelkimi innymi prawami. Są one ważniejsze niż prawa Mojżesza. – Babbi Ismael, R. Chjamber i inni rabini.
  – Nauki Talmudu są ponad wszelkimi słowami żywego Boga. Sam Jachwe zasięga opinii ziemskich rabinów, kiedy ma trudne sprawy w niebie. Komentarz rabina Menechema do Piątej Księgi.
  Poniżej dobrze znana i wysoko ceniona opinia napisana przez rabinów:
  “Synu, zważaj na słowa uczonych w Piśmie, a nie na słowa prawa”. por. Erubhin, f. 21b
  Powód tego jest w traktacie Sanhedrin X, 3, f.88b:
  “Kto uchybia słowom uczonych w Piśmie, grzeszy bardziej niż ten kto uchybia słowom prawa”.
  „Dobytek Goyim jest jak pustynia bez właściciela, i każdy (Żyd) który go przejmie, posiadł go” -(Talmud IV/3/54b)
  „Wszelka własność innych narodów należy do narodu żydowskiego. Naród żydowski jest uprawniony do zabierania dóbr innych narodów bez skrupułów. Może postępować wbrew moralności jeśli to jest korzystne dla niego lub dla Żydów w ogóle” – Schulchan Aruch Choszen Hamiszpat 348.
  „Wszystkie nasze przyrzeczenie, przysięgi obietnice uważajmy za nieważne, nieistniejące. Nasze przysięgi i przyrzeczenie nie mają żadnej mocy wiążącej nas” – Schulchan Aruch, Edit I 36
  “Tam gdzie silni są żydzi, nie wolno pozostawić żadnego bałwochwalcy. . .” Ibid (X,7)
  „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” Wspomniany na wstępie Begin z jego szałem nienawiści nie jest incydentem a normą ; Rabin Yitzhak Ginsburg oświadczył, „Musimy uznać, że żydowska krew i krew goja nie jest tę samą rzeczą”. (NY Times, czerwiec 6, 1989, p.5).
  A czy Talmud jest w istocie żywy ? oczywiście , że tak wystarczy przyjrzeć się działalności Izraela i Żydom w praktyce;
  Prof. Ehud Sprinzak z uniwersytetu w Jerozolimie opisał Kahane i filozofię Goldstein: „Oni wierzą, że jest wolą Boga, by stosowali przemoc przeciw ‚goyim,’ (hebrajski termin dla gojów”.) (NY Codzienne Wiadomości, luty. 26, 1994, p. 5).
  Zabójstwo pogan przez Żydów jest propagowane przez Talmud, mają być złożeni jako „Święte Ofiary” dla Boga (Zohar, III, 2276 i I, 38b i 39a). Śmierć pogan przez ścięcie jest szczególnie zalecane (Pesachim, 49b).
  Ayelet Shaked, znana posłanka izraelskiego parlamentu, „Matki wszystkich Palestyńczyków muszą zostać zabite”
  Na Purim, 25 lutego 1994 roku izraelski oficer armii Baruch Goldstein, ortodoksyjny Khazar z Brooklynu, zmasakrował 40 palestyńskich cywili, włączając dzieci, podczas gdy klęczęli na modlitwie w meczecie. Goldstein był uczniem późnego Rabina Kahane, który stwierdził, że jego obraz Arabów jako „psów” pochodzi „z Talmudu”. (Por. CBS 60 Minut, „Kahane”).
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że „goje rodzą się po to, by służyć Żydom”. – „Po co goje są tak naprawdę potrzebni? – Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie” . Midrasch Talpioth (225d): Bóg stworzył ich w formie człowieka dla chwały Izraela. Ale Akum zostali stworzeni wyłącznie w celu służenia im [żydom] dzień i noc. Ani nigdy nie można ich zwolnić z tej służby. Jest to stosowne dla syna króla [Izraelita], że zwierzęta w ich naturalnej formie, i zwierzęta w formie istot ludzkich powinny mu służyć”.

 5. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim –” SZANOWNY PANIE ŻYDZIE…proszę wziąć to pod uwagę, że nie było żadnego Powstania w GW. To był po prostu zryw żydów w obliczu zagłady…

 6. „Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów…..itd itd..!!! CZY WY ŻYDZI NIE JESTEŚCIE DOBRZE SZURNIĘCI W TE WASZE ŁEPETYNY MYCKAMI PRZYKRYTE..? TO PRZYTOCZONE ZDANIE MÓWI SAMO ZA SIEBIE…!!!

 7. Każdy pisząc o żydach a z tego co widzę to horror przecież takiego narodu już dawno nie ma oni2000 lat opuścili ziemie i poszli na na północ na ziemię Hetycką i się asymilowli z HEtytami i do dziś są nazywani Żydzi Hetytci.

  • proponuje przeczytać literaturę fachową to po pierwsze – potem należy zdefiniować naród – TAK żydzi są narodem – który się nie asymiluje nigdy i trzeba mieć świadomość a nie bajdurzyć jak pijany chłop na rowie pasący krowy. Po to są biblioteki a teraz nawet internet, żeby posługiwać się faktami

 8. Ciasno mają ! w Izraelu nam wciskają bajki o ANTY SEMITACH KSENOFOBACH ,RASISTACH no a kim są żydzi ? dlaczego zniszczyli Palestynę co robią z Palestyną i w Palestynie ile będzie trwała ta wojna ? jak to NAZWAĆ ? co ślepi są a u mnie w moim kraju będzie mnie pouczał ja swojej rodziny nie muszę tolerować a żyda mam czy Ukraińca czy jakiego obcego przybłędę wynocha niech jadą do KANADY to zobaczymy czy Kanada syf przyjmie 🙂 Kanada bierze tylko z pieniędzmi biedoty nikt nie chce i wyzyskiwaczy tych co kasę wywiozą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę