Pijany Breżniew dyryguje na zjeździe PZPR komunistami i samym Gierkiem. Ta słynna plotka znalazła potwierdzenie na tym rzadkim odnalezionym nagraniu [WIDEO]

w Archiwalne nagrania


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Aleksander Kwaśniewski, jednoznacznie kojarzony przez internautów ze słabością do alkoholu, miał swoich poprzedników. Kwaśniewski do PZPR wstąpił w 1977, a dwa lata wcześniej rozegrała się ta zabawna sytuacja.

Mało znany film został nagrany na VII Zjeździe Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w dniach 8-12 grudnia 1975. Przez wiele lat myślano, że nagranie nie istnieje, bo przedstawia dość kłopotliwą dla obu stron sytuację.

Jednak w końcu zostało odnalezione w archiwach i wykorzystane w filmie dokumentalnym wyemitowanym przez TVP. Po przemówieniu I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka rozbrzmiała Międzynarodówka. Po Warszawie krążyły wtedy plotki o pijanym Breżniewie, który dyryguje plenum i znalazły one potwierdzenie na tym nagraniu. Breżniew nawet zwraca się do Gierka, a ten posłusznie kiwa głową….

(8891)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.