Portal informacyjno-historyczny

Oto lista posłów, którzy chcieli podwyżek m.in. dla siebie. Autorzy projektu ustawy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Polityk Kukiz’15 Piotr Apel zamieścił na Twitterze nazwiska polityków, którzy byli autorami pomysłu dotyczącego podwyżek.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, powiedział, że oba projekty zostały wycofane ze względu na nieprzychylne opinie, ale nazwiska zostały.

Na liście autorów jest m.in. Tadeusz Cymański, Anita Czerwińska, Joanna Lichocka, Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz.

Wysokość wynagrodzenia była uzależniona m.in. od sytuacji gospodarczej. Projekt obejmował m.in. prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP, a także posłów i senatorów. Po burzliwej debacie został wycofany.

Drugi projekt zakładał, że na wynagrodzenie osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe będzie się składać, oprócz wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, także dodatek wyrównawczy. Zapytany o niego Jarosław Kaczyński nie miał złudzeń i powiedział, że sprawa jest zamknięta.

źródło: własne / Interia.pl

(4301)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Osoby te bardzo zaszkodziły sobie i PIS. W maju 2016 PIS podwyższył na biuro poselskie 1050 zł. Osoby te należy zapamiętać i napiętnować. Jaką trzeba być pazerną osobą by w ogóle o czymś takim pomyśleć. Należy im się żółta kartka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę