Oszustwo w nowych modelach znanych niemieckich aut? Szykuje się duża afera: Polacy złożyli pozew zbiorowy

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szykuje się kolejna odsłona afery związanej z manipulacją wskaźnikami emitowanych spalin. Tym razem na cenzurowanym znalazły się auta Audi i Porsche.

Pod lupą Federalnego Urzędu Komunikacji (KBA) znalazły się najnowsze wysokoprężne modele silników montowanych w samochodach Audi i Porsche. Są one wyposażone w katalizatory Euro 6, w którym miano zainstalować nielegalne oprogramowanie manipulujące wskaźnikami spalin. Eksperci badają wyprodukowane w latach 2010-2013 modele Audi A8 i Audi A7 wyposażone w silniki V6 i V8 TDI oraz Porsche Cayenne.

Ten ostatni model będzie badany z powodu ujawnienia informacji o silnikach i przekładniach zastosowanych w modelach Audi. Podobno dwa modele Audi posiadają takie oprogramowanie, które pozwala po kącie skrętu rozpoznać, że znajdują się na stanowisku kontrolnym. W tym momencie są w stanie w pełni aktywować system oczyszczania gazów spalinowych. W normalnym użyciu samochód emituje ich bowiem dużo więcej.

Wygląda na to, że szykuje się spora afera. Kontrolerzy zamierzają sprawdzić w sumie około 24 tysięcy aut i wyłączyć maskujące oprogramowanie. Federalny Urząd Komunikacji już poinformował właścicieli pojazdów, by skontaktowali się z prawnikami przed kontrolą i poprawkami. To ma bowiem zapewnić im możliwość dochodzenia potem roszczeń od producenta samochodu.

W Polsce w imieniu poszkodowanych właścicieli pojazdów wyprodukowanych przez koncern Volkswagen – więc również Porsche i Audi, które należą do koncernu – występuje Stowarzyszenie StopVW.pl, które złożyło już pozew zbiorowy. Każdy poszkodowany użytkownik samochodu marki Volkswagen, Audi, Seat, Skoda i Porsche może przystąpić do tego pozwu

– informuje serwis www.stopvw.pl.

(3188)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.