Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych stoi za usunięciem ok. 350 stron z Facebooka

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kto cenzuruje polski internet? Domorosłym cenzorem okazuje się być Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Nie potrzeba dziennikarskiego śledztwa – Ośrodek z dumą obwieścił swój sukces na Facebooku. We wpisie, gdzie tradycyjnie błaga internautów o wpłaty na rzecz działalności ,,antyrasistowskiej”, informuje, że to on stoi za usunięciem licznych stron, do którego doszło w sobotę.

Z Facebooka zniknęły m.in. fanpejdże strony Niezlomni.com, PrawdaObiektywna.pl czy Zaorane.com. Usunięto także, o ironio, fanpejdż Wolne Media – Bez Cenzury. Ofiarą internetowych trolli z Ośrodka padły także fanpejdże o tematyce historycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym czy husarii.

Pracownicy i wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przeprowadzili w czasie weekendu szeroko zakrojoną akcję usuwania stron które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobiczny. Łącznie zgłosiliśmy ponad 2000 stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich. W wyniku tych działań ponad 300 zostało zablokowanych i usuniętych. Podobne akcje będziemy przeprowadzać systematycznie.

– chwali się, wykorzystując pomówienia Ośrodek (Art. 212. § 1. i 2. Kodeksu Karnego).

Przypomnijmy, że Ośrodek kierowany jest przez Rafała Gawła, skazanego, za m.in. nieprawidłowości finansowe. Mimo że Gaweł próbował odgrywać przed sądem niepoczytalnego, został skazany. Na razie nie trafił ani do więzienia, ani do szpitala, gdzie specjaliści mogliby zweryfikować, czy podejrzenia samego Gawła na temat własnego stanu psychicznego są zasadne, a prowadzi ideologiczną krucjatę na Facebooku. Za swoje usługi Ośrodek każe sobie płacić. Na koniec komunikatu czytamy:

Nasz Ośrodek staje na drodze brunatnej fali zalewającej Polskę. Doprowadzamy do procesów liderów i ideologów neofaszystowskich bojówek. Codziennie opracowujemy nowe zgłoszenia o popełnieniu przestępstw z nienawiści. Pomagamy ofiarom prześladowań i raportujemy o aktualnej sytuacji w Polsce.
Utrzymujemy się wyłącznie z waszych wpłat, czyli z donacji osób, które popierają nasze działania.
Jeśli chcesz nas wesprzeć darowizną na cele statutowe

PayPal i karta płatnicza: https://www.omzrik.pl/donacja
Dane do przelewu:
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
ul Górczewska 53
01-401 Warszawa
nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540
tytuł : „darowizna na działalność statutową”
IBAN : PL19249000050000452084358540
SWIFT: ALBPPLPW

Ostatnio Ośrodek wyprodukował fejka na temat wydarzeń rasistowskich w Polsce, który ochoczo podchwyciła posłanka Gajewska. W sensacyjny sposób poinformował o wydarzeniu, które miało miejsce w… 2013 roku, ilustrując je zdjęciem z Syrii (sic).

(12552)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. LUDZIE JA NIC NIE MOWIE NIC NIC NIC ALE CZY WY WIDZICIE TA MORDE ?????????? GAWLA ???????????????????????????????????????????? TYLKO TYLE PRZECIEZ TO PRZERAZAJCY PERW !!!!!!!!!!!!!

  2. nie można ich wspólnie jakoś zgłosić do zblokowania na face? przecież to co robią to jakaś paranoja. zacząłem im urągać na face to mi konto zablokowali a następnie facebook chciał ode mnie foto – no to mam foto : ) i dane fatima khomeini – przeszło – p.s. pojebany facebook to już inny temat LOL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.