Portal informacyjno-historyczny

Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski

W Izraelu demonstracja ortodoksyjnych żydów w obronie… Polski. Bardzo wymowne hasła na transparentach (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski: pod ambasadą Polski w Izraelu doszło do nietypowego protestu. Grupka ortodoksyjnych rabinów postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na Polskę. Na jednym z transparentów znajdował się napis po polsku: ,,Prowokacje antypolskie są zaprzeczeniem judaizmu”.

Widać było także inne takie jak: ,,syjonistyczna manipulacja Holokaustem”, czy wzywający do zaprzestania syjonistycznej propagandy na polskiej ziemi. Inny głosił: ,,Państwo Izrael nie reprezentuje 6 mln wymordowanych Żydów”, kolejny ,,Syjoniści nie mają prawo do wtrącania się w żaden aspekt polskiej polityki”. Jeden z demonstrantów trzymał banner z napisem:

prowokacyjne zachowanie w stosunku do Polski jest nie do pogodzenia z żydowską religią i narodem

Nie od dziś wiadomo, że pewna grupa ortodoksyjnych Żydów nie akceptuje państwa Izrael. Tym razem postanowili okazać swoją solidarność z Polską. W przeciwieństwie do protestów ,,ocalałych z Holokaustu” pod polską ambasadą, media zapewne nie poświęcą im uwagi.

(84403)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

8 komentarzy

  1. Wiadomo ze sa rozne odmiany judaizmu, a tu mamy do czynienia z odwagą żydów ortodoksyjnych, to ta grupa była najbaedziej nienawidzona przez faszystow.

  2. chyba też jakaś kontrdemonstracja tam była – fajnie by było gdyby ktoś przetłumaczył, co ta druga strona krzyczała i ewentualnie odpowiedzi rabinów

  3. czy to nie Neturei Karta? Czyli ultraortodoksi-antysyjoniści walczący ze świeckim państwem żydowskim który wg nich jest zawłaszczeniem? Czy to znaczy, że już jesteśmy jak Palestyńczycy – bo w obronie Palestyńczyków, a ostatnio Ahed Tamimi też występują? No ale miło że jednak ktoś… to z ich kultury wywodzi się idea ukrytych cadyków..

  4. Otóż nie wszyscy Żydzi wilkiem. Wychowani na Torze Żydzi są OK!- to naprawdę dobrzy ludzie- zupełnie inni są wychowani na rabinackim Talmudzie- brrrrr….

    • Wychowani wyłącznie na Torze są Felasze. Reszta żydów w mniejszym czy większym stopniu posługuje się Talmudem jako pisemnym komentarzem do Tory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę