Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski

W Izraelu demonstracja ortodoksyjnych żydów w obronie… Polski. Bardzo wymowne hasła na transparentach (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ortodoksyjni Żydzi w obronie Polski: pod ambasadą Polski w Izraelu doszło do nietypowego protestu. Grupka ortodoksyjnych rabinów postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec ataków na Polskę. Na jednym z transparentów znajdował się napis po polsku: ,,Prowokacje antypolskie są zaprzeczeniem judaizmu”.

Widać było także inne takie jak: ,,syjonistyczna manipulacja Holokaustem”, czy wzywający do zaprzestania syjonistycznej propagandy na polskiej ziemi. Inny głosił: ,,Państwo Izrael nie reprezentuje 6 mln wymordowanych Żydów”, kolejny ,,Syjoniści nie mają prawo do wtrącania się w żaden aspekt polskiej polityki”. Jeden z demonstrantów trzymał banner z napisem:

prowokacyjne zachowanie w stosunku do Polski jest nie do pogodzenia z żydowską religią i narodem

Nie od dziś wiadomo, że pewna grupa ortodoksyjnych Żydów nie akceptuje państwa Izrael. Tym razem postanowili okazać swoją solidarność z Polską. W przeciwieństwie do protestów ,,ocalałych z Holokaustu” pod polską ambasadą, media zapewne nie poświęcą im uwagi.

(88844)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

8 komentarzy

  1. Wiadomo ze sa rozne odmiany judaizmu, a tu mamy do czynienia z odwagą żydów ortodoksyjnych, to ta grupa była najbaedziej nienawidzona przez faszystow.

  2. chyba też jakaś kontrdemonstracja tam była – fajnie by było gdyby ktoś przetłumaczył, co ta druga strona krzyczała i ewentualnie odpowiedzi rabinów

  3. czy to nie Neturei Karta? Czyli ultraortodoksi-antysyjoniści walczący ze świeckim państwem żydowskim który wg nich jest zawłaszczeniem? Czy to znaczy, że już jesteśmy jak Palestyńczycy – bo w obronie Palestyńczyków, a ostatnio Ahed Tamimi też występują? No ale miło że jednak ktoś… to z ich kultury wywodzi się idea ukrytych cadyków..

  4. Otóż nie wszyscy Żydzi wilkiem. Wychowani na Torze Żydzi są OK!- to naprawdę dobrzy ludzie- zupełnie inni są wychowani na rabinackim Talmudzie- brrrrr….

    • Wychowani wyłącznie na Torze są Felasze. Reszta żydów w mniejszym czy większym stopniu posługuje się Talmudem jako pisemnym komentarzem do Tory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.