Portal informacyjno-historyczny

źródło: ILGA / Pxhere

Ogłoszono ranking państw Europy pod względem ,,równouprawniania osób LGBTI”. Eksperci przerażeni pozycją Polski: zapowiadają konsekwencje (infografika)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Eksperci przyjęli z dużym rozczarowaniem pozycję Polski w rankingu ILGA Europe, który dotyczy poziomu równouprawniania osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, interpłciowych i transpłciowych). Nasz kraj uplasował się na przedostatnim miejscu wśród państw UE.

Jedynym krajem, który znalazł się niżej niż Polska, jest Łotwa, która uzyskała 16 punktów, dwa więcej od przedostatniej pozycji.

,,Rzeczpospolita” cytuje kierowniczkę Pionu Politycznego Kampanii Przeciw Homofobii Mirosławę Makuchowską, która ubolewa, że ,,wynik naszego kraju to efekt roku bierności polityków w kwestii poprawy sytuacji osób LGBTI żyjących w Polsce”.

Jej zdaniem głos osób ,,LGBTI” może okazać się decydujący przy wyborach. Makuchowska szacuje ich liczbę na 2 mln. Przy urnach mają powiedzieć ,,nie” tym, którzy nic nie robią dla równouprawnienia.

Kto jest liderem? To Malta z 91 punktami, a dalej Belgia (79 punktów) i Norwegia (78).

(5723)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Lewacy zawsze mieli problemy z matematyką, a nią się nie dyskutuje. Naukowcy oceniają populację LG…cośtam na 0,6-0,8 % populacji, więc nie wiem jakim sposobem pani Makuchowskiej wyszły 2 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę