Ogłosili powstanie nowego państwa w miejsce… Ukrainy. Jest odpowiedź

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Kilka podobnych inicjatyw już było, w tym Noworosja. Ta najnowsza wyszła od przywódcy donieckich separatystów Aleksandra Zacharczenki. Ogłosił on powstanie nowego państwa. Ma zastąpić… Ukrainę. To kolejna próba dyskredytacja państwa ze stolicą w Kijowie przez marionetkowego przywódcę Donieckiej Republiki Ludowej.

Zacharczenko nie ukrywa swoich prorosyjskich poglądów. Nic więc dziwnego, że ogłoszony przez niego nowy twór państwowy nosi nazwę Małorosja, czyli tak, jak kiedyś w rosyjskim imperium nazywano tereny Ukrainy.

My, przedstawiciele dawnych regionów Ukrainy, informujemy o powołaniu nowego państwa, które jest następcą prawnym Ukrainy. Uzgodniliśmy, że nowe państwo będzie się nazywało Małorosja, gdyż nazwa Ukraina sama się zdyskredytowała

– napisano w akcie założycielskim.

Małorosja (XIX wiek)

Małorosja pod flagą, którą ma być dawny sztandar Bohdana Chmielnickiego, zajęła według Zacharczenki miejsce Ukrainy i przejęła jej tereny z wyjątkiem Krymu. Ten separatyści oddali Rosji. Równocześnie przywódca separatystów oświadczył, że w całej Małorosji wprowadza stan wyjątkowy na trzy lata, by uniknąć chaosu z powodu zmian, które muszą nastąpić.

Jednocześnie Zacharczenko zdelegalizował wszystkie partie ukraińskie oraz zapowiedział śledztwa z udziałem międzynarodowych społeczności w sprawie przestępstw na Majdanie, w Odessie i w Donbasie.

Zdaniem Zacharczenki utworzenie Małorosji na nowo zintegruje cały kraj. Przywódca separatystów donieckich zaapelował też do mieszkańców Ukrainy, by pomogli mu w realizacji pomysłu, który miał długo dojrzewać w jego głowie.

Szef sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych, Wiktor Mużenko, napisał na Facebooku:

Chore fantazje rosyjskich marionetek zawsze znikają jak złudzenie.

Prezydent  Petro Poroszenko zadeklarował, że tereny zajęte przez separatystów wrócą pod zwierzchnictwo Ukrainy.

To kolejne uderzenie w państwowość Ukrainy przez popieranych przez Kreml separatystów. Warto dodać, że w przestrzeni publicznej funkcjonuje fakt, jakoby 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oświadczenie, jakoby państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było. Tymczasem całość historii to zwyczajny fake news, a takie słowa z ust Ban Ki-moona nigdy nie padły.

(7609)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.