Portal informacyjno-historyczny

Oficjalne potwierdzenie: polscy komandosi na Ukrainie. Przedstawiono szczegóły [wideo]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Tomasz Szatkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, oficjalnie odniósł się do doniesień mediów o pobycie polskich operatorów Wojsk Specjalnych na Ukrainie.

Z Jednostki Wojskowej Komandosów został wydzielony komponent Wojsk Specjalnych […] skierowany, w celu szkoleniowym, w rejon miejscowości Kropywnyćkyj (do dnia 14 lipca br. pod nazwą Kirowohrad), leżącej w odległości ok. 500 km od Doniecka i ok. 700 km od Ługańska”

– powiedział w odpowiedzi na interpelację posłów klubu Kukiz’15.

Szatkowski poinformował, że komponent złożony z żołnierzy JWK został wysłany na Ukrainę w ramach misji Joint Multinational Training Group – Ukraine. Jest to międzynarodowa inicjatywa koordynowana przez USA, której celem jest podniesienie zdolności operacyjnych Sił Zbrojnych Ukrainy, poprzez szkolenie i przekazywanie sprzętu wojskowego.

Polscy komandosi stacjonują ok. 500 km od Doniecka i ok. 700 km od Ługańska w miejscowości Kropywnyćkyj, gdzie szkolą 50-osobową kompanię z 3. Pułku Wojsk Specjalnych Ukrainy w zakresie taktyki małych pododdziałów piechoty, szkolenia strzeleckiego i medycyny pola walki.

W inicjatywie Joint Multinational Training Group – Ukraine biorą udział także Wielka Brytania, Kanada, Litwa i Estonia.

źródło: Defence24.pl

(3185)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. …czyli jednak…! Po cichu Antek z resztą głupoli ukrów szkoli. Oby Antek nie znalazł się w tej grupie,która będzie wiała gdzie pieprz rośnie,jak moskale wezmą się za nich….Powinien wybrańców brać z tzw. grupy neobanderowców…jak P.Kowal, Żurawski vel coś tam…i cała masę podobnych już wcześniej wyszkolonych.. podczas pokrzykiwań na majdanie. Bo to już komandosi zaprawieni w bojach..Nie zapomnijcie o dziennikarkach,które na żywo będą robiły relacje z tych „szkoleń”…Pani M.B. już jest gotowa….Choroby psychiczne postępują…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę