Ochroniarz w McDonald’s nie wpuścił muzułmanki do środka, bo nosiła hidżab. Teraz ma kłopoty [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Muzułmanka chciała wejść do restauracji McDonald’s w hidżabie, jednak ochroniarz zażądał, aby go zdjęła. Dziewczyna zaczęła go nagrywać, a później skarżyła się w mediach na dyskryminację i uznała zdarzenie za przestępstwo z nienawiści. Teraz fast-food przeprasza.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Holloway w Londynie. Ochroniarz nie chciał wpuścić muzułmanki zastępując jej drogą, prosząc o djęcie hidżabu. Kiedy pytała, dlaczego nie może wejść i usłyszała, że ma zdjąć nakrycie głowy. Nie zgodziła się na takie traktowanie. Powiedziała ochroniarzowi, że i tak stanie w kolejce po jedzenie, ponieważ nosi chustę ze względów religijnych i nie jest to powód do wstydu.

Następnie poskarżyła się na łamach prasy. W rozmowie z ,,The Guardian” mówi, że jej przypadek nie jest odosobniony. Zapowiada, że nigdy więcej nie przekroczy progu McDonald’s. Zdarzenie nazwała przestępstwem z nienawiści.

Rzeczniczka McDonalda przeprosiła klientkę i ogłosiła, że restauracja nie ogranicza wejścia ze względu na hidżab lub inne stroje religijne. Zapowiedziała, że sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy.

Ochroniarz, który odmówił wejścia, został zawieszony. Restauracja prowadzi wewnętrzne dochodzenie w sprawie jego zachowania.

Z kolei muzułmanie urządzili protesty:

Oto nagranie:

(1870)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.