Portal informacyjno-historyczny

Obywatele których państw europejskich są najbardziej sceptyczni i otwarci na uchodźców i islam

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Amerykański think-tank Pew Research Center zapytał mieszkańców dziesięciu państw UE o stosunek do imigrantów i islamu.

Na początku zapytano ich o to, czy ich zdaniem masowa imigracja odpowiada za szereg poważnych problemów społecznych. 76 proc. Węgrów, 71 proc. Polaków i 61 proc. Holendrów odpowiedziało, że istnieje wyższe ryzyko ataków terrorystycznych. Najmniej taką korelację dostrzegają Brytyjczycy – 52 proc., Francuzi – 46 proc. i Hiszpanie – 40 proc..

,,Tak” na pytanie o wykorzystywanie systemów socjalnych przez imigrantów i zabieranie pracy miejscowym powiedziało 82 proc. Węgrów, 75 proc. Polaków i 72 proc. Greków. Z drugiej strony najrzadziej z takim poglądem zgadzali się Hiszpanie (40 proc.), Szwedzi (32 proc.) i Niemcy (31 proc.).

Jaki procent obywateli danego kraju zgadza się z twierdzeniem, że przestępczość jest wśród imigrantów zjawiskiem częstszym? Czołowa trójka krajów to: 47 proc. Włochy, 46 proc. Szwecja oraz 43 proc. Węgry. Tak sądzi 26 proc. Polaków, a także 24 proc. Francuzów i 13 proc. Hiszpanów.

Negatywny stosunek do muzułmanów ma 69 proc. Włochów, oraz 66 proc. Polaków, a zaledwie 29 proc. Niemców i Francuzów oraz 28 proc. Brytyjczyków.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do państw zachodniej Europy poglądy polityczne nie mają tak dużego wpływu na stosunek do islamu wśród Polaków. Sceptycznie wobec muzułmanów ustosunkowało się 70 proc. prawicowców, 64 proc. centrystów i 60 proc. lewicowców.

(2292)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę