Portal informacyjno-historyczny

O komunistycznej agenturze wewnątrz Kościoła, czyli jak powstała postać Jezusa z karabinem [wideo]

w Zapowiedzi


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

okladka-PCh_35_malaTeologia wyzwolenia to nic innego jak komunistyczna agentura wewnątrz Kościoła. Żeby tego nie dostrzegać, trzeba nie mieć oczu; żeby tego nie rozumieć, trzeba nie mieć mózgu; żeby to propagować, trzeba mieć – i to bardzo dużo – złej woli – pisze Jerzy Wolak w artykule „Istota teologii wyzwolenia”. Tekst ukazał się w listopadowo – grudniowym numerze „Polonia Christiana”, który właśnie trafił do sprzedaży.

Jerzy Wolak przypomina, że ideologia ta narodziła się w latach 60. ubiegłego wieku, czyli „w szczytowej fazie ekspansji komunizmu na świecie”. Pokazuje też, że w teologii wyzwolenia nie chodzi o teologię. Bardziej o to, by ocieplić wizerunek komunizmu, połączyć go z chętnie przyjmowaną na świecie symboliką katolicką, przekonać ludzi, że – pozornie – nie muszą dokonywać wyboru między wiarą w Boga, a wiarą w rewolucję.

ZOBACZ WIDEO Z ZAPOWIEDZIĄ NAJNOWSZEGO NUMERU „POLONIA CHRISTIANA” – KLIKNIJ!

Jak pisze Jerzy Wolak:

Komunizm dla każdego miał coś odpowiedniego. Skolonizowaną Afrykę łatwo dało się uwieść niepodległością. (…) Na Amerykę Południową nie znalazł się aż tak prosty haczyk – kontynent był od półtora stulecia niepodległy. Ale jego mieszkańcy – mówiąc nader oględnie – nie grzeszyli zamożnością. Byli za to żarliwie wierni Kościołowi katolickiemu. (…) Należało zatem zmarksizować Ewangelię oraz stworzyć atrakcyjny wizerunek Chrystusa – rewolucjonisty. Cytując autora, wizerunek ten był następujący: Jezus, swój chłop, biedny jak mysz kościelna, a dobry jak czekolada. Jezus to jeden z was – głosili teologowie wyzwolenia – to prorok nowego świata, w którym nie będzie bogatych i biednych. Jezus nie miał nic, nawet miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć (Łk 9, 58), nawet grobu własnego, dlatego wy, którzy nic nie macie, stanowicie jedno z Jezusem. Wy, najubożsi, stanowicie sól ziemi.”

Więcej o teologii wyzwolenia czytelnicy dowiedzą się z kolejnych artykułów – jest to bowiem temat przewodni listopadowo – grudniowego numeru „Polonia Christiana”.

W numerze „Polonia Christiana” przeczytać można też m.in. wspomnienie C. S. Lewisa, autora „Opowieści z Narnii”, jednego z najwybitniejszych twórców powieści chrześcijańskiej, refleksje twórcy gier komputerowych, Jakuba Majewskiego o tym, dlaczego tak mało we współczesnych grach katolickiego punktu widzenia oraz smutną prognozę Marcina Jendrzejczaka dla Polski, w której rodzi się coraz mniej dzieci.

(88)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę