Portal informacyjno-historyczny

Nowy prezydent Brazylii idzie na wojnę z LGBT. Panika w środowiskach homoseksualnych

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Nominacja Jaira Bolsonaro na prezydenta Brazylii została niezwykle ciepło przyjęta przez prawicę. Z kolei środowiska LGBT alarmują, że już jego pierwsze zarządzenia mocno uderzają w te właśnie społeczności.

Oto decyzje, które zostały skrytykowane przez lewicowe środowiska. Ministerstwo zajmujące się prawami człowieka nosi teraz nazwę Ministerstwo Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka. Wśród priorytetów nie ma kwestii LGBT. Państwo szczególną opieką otoczy kobiety, dzieci, osoby starsze, niepełnosprawne, mniejszości etniczne i społeczne oraz Indian.

Narodowa Rada ds. Walki z Dyskryminacją i Promocji Praw Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych i Tranwestytów nosi od tej pory nazwę – Narodowa Rada ds. Walki z Dyskryminacją.

Ministrem została Damares Alves, która prezentowana jest jako zagorzała konserwatystka. Już na wstępie stwierdziła, że „chłopcy ubierają się na niebiesko, a dziewczęta na różowo”. Co prawda tłumaczyła, że to byłą metafora, która miała być wymierzona przeciw gender, ale lewica rozpętała medialną burzę wymierzoną w minister.

Ze szkół ma zniknąć promocja ideologii gender. Placówki edukacyjne mają na nowo stać się „przystanią wartości i tradycyjnego wychowania”.

Sam Bolsonaro w wywiadach dawał do zrozumienia, że jest przeciwny ruchowi LGBT. Miał porównać homoseksualizm do pedofilii, pytany, co zrobiłby, gdyby zobaczył na ulicy całujących się mężczyzn, powiedział, że pobiłby ich. Zadeklarował, że gdyby okazało się, że jego syn urodził się gejem, wolałby, żeby umarł.

Jestem homofobem i jest z tego dumny

– mówił.

(3916)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę