Niezwykle rzadkie zdjęcie przedstawiające żołnierzy AK podczas krótkiej chwili wolności Wilna. „Szkoda, że miesiąc temu tym żołnierzom posłowie PO odmówili miana powstańców”

w Historia na zdjęciach i filmach/Wojna o pamięć


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

wilenskiePowstanie Wileńskie – operacja „Ostra Brama” należy do słabo udokumentowanych na fotografiach. W obiegu są może dwie – może trzy fotografie z żołnierzami AK z Wilna. Tym bardziej ucieszyłem się kilkanaście dni temu, kiedy w Lublinie, na wystawie IPN zobaczyłem nieznane do tej pory, piękne, zdjęcie przedstawiające powstańców wileńskich w chwili triumfu, na Placu Katedralnym. Zdjęcie jest piękne, tchnie z niego radość ze zwycięstwa.

Szkoda, że miesiąc temu, tym żołnierzom posłowie PO odmówili miana „powstańców”. Wedle posłów PO, żadnego powstania w Wilnie nie było

– pisze Leszek Dobrzyński

Poseł PiS nawiązuje do głosowania sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, podczas którego większość była za wykreśleniem wyrażenia „Powstanie Wileńskie”, stwierdzając, że takiego nie było:

– Czym w istocie było zaatakowanie Niemców wewnątrz Wilna przez konspiracyjne oddziały wileńskiego garnizonu AK i następnie znaczący wkład w wyzwolenie Wilna? Ruchawką? Rozruchami? Zbrojnym napadem? A może ˝lipcową zadymą˝?

— pytał potem w specjalnym oświadczeniu oburzony poseł Dobrzyński.

(111)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.