,,Niesamowity atak na Polskę”. Oto co napisała izraelska gazeta o wizycie Trumpa. Nie odpuścił także dziennikarz GW w CNN. Nie zabrakło charakterystycznych akcentów w mediach niemieckich [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ależ niesamowity atak na Trumpa za wizytę w Polsce – i przy okazji na Polskę – napisał ekspert ds. międzynarodowych Wojciech Szewko, publikując wycinek z izraelskiej gazety Haaretz. To nie jedyny przykład.

Izraelski dziennik pisał, że w ,,Polsce Trumpa” nie ma Polaków, którzy prześladowali, zdradzali i mordowali Żydów przed i podczas ,,nazistowskiej okupacji”. Nie ma śladów głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej nienawiści do Żydów, którą ci cierpieli podczas polsko-żydowskiej egzystencji nawet zanim, naziści to zniszczyli.

Tak wizytę relacjonował Jerusalem Post, który w przemówieniu doszukał się, że ,,Trump upamiętnił najczarniejsze rozdziały w polsko-żydowskiej historii”.

Negatywny przekaz popłynął także z CNN za sprawą dziennikarza ,,Gazety Wyborczej” Bartosza Wielińskiego, który zgodnie z linią stacji ogłosił, że wizyta Trumpa to ,,rozczarowanie”. Jego zdaniem, nie wspomniał o tak ważnych kwestiach jak porzucanie demokracji. Jego zdaniem, mówił dużo o polskiej historii. Efekt? W Warszawie nie widzieliśmy światowego lidera

Inne media nieprzychylne Trumpowi również go nie oszczędzały. ,,Washington Post” określił jego przemówienie jako „mroczne i prowokujące” i ,,o zabarwieniu nacjonalistycznym”. Podobnie nazywa je ,,New York Times”.

Niemiecki Ser Spiegel wspomina o ,,wyznaniu miłości Trumpa do kraju, który stanowi dla Europy problem”, a wybór Warszawy nazywa ,,jednoznacznym gestem krytyki pod adresem Unii Europejskiej”.

Niemiecka prasa akcentuje także wymienienie przez Trumpa po nazwisku Lecha Wałęsy i na buczenie części uczestników.

źródło: własne / CNN / Forsal

(6879)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.