Niemożliwe? Nie we Francji. Właśnie miał miejsce ślub policjanta, który… zginął w zamachu, z jego homoseksualnym partnerem [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Xavier Jugelé został zabity  przez przez islamistę w zamachu w Paryżu. Data śmierci to 20 kwietnia. Tymczasem właśnie odbył się jego ślub. Niemożliwe? Nie we Francji…

Jugelé ,,wziął ślub” ze swoim partnerem Etiennem Cardiles. W uroczystości uczestniczyła mer Paryża Anne Hidalgo i poprzedni prezydent Hollande.

Francuskie prawo zezwala na małżeństwo ze zmarłą osobą. Francuski kodeks cywilny przewiduje taką możliwość od 1959 roku.

Wcześniej Nicolas Sarkozy udzielił zgody, aby 53-letnia kobieta poślubiła swego zmarłego przed trzema laty towarzysza życia, który zmarł na nowotwór. Inna Francuzka poślubiła pośmiertnie partnera, który zginął na wojnie w Afganistanie.

Jugelé i Cardiles byli partnerami. Zamordowany funkcjonariusz walczył o prawa LGBT we francuskiej policji. Cardiles przyznał, że śmierć partnera nie powoduje jego nienawiści w stosunku do terrorysty.

Jugelé to piąty policjant zabity na służbie w wyniku ataków terrorystycznych. Łącznie od stycznia 2015 we Francji w ten sposób zginęło 230 osób.

źródło: Guardian

Przemówienie z pogrzebu:

(3215)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.