Portal informacyjno-historyczny

Niemiecki wysoki komisarz UE nie chce karać Polski. Przy okazji zdradził prawdę, o której nie ma pojęcia większość Polaków

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jednym z głównych zagrożeń w obliczu konfliktu z Unią Europejską jest możliwość odebrania części środków z budżetu UE. Jednak okazuje się, że nie chcą tego sami Niemcy. Powód jest prosty. Uderzyłoby to w gospodarkę… niemiecką.

Pomysł uzależnienia wypłaty środków z przyszłego budżetu UE na lata 2021-2027, przede wszystkim w ramach polityki regionalnej, pojawił się ostatnio, wywołując falę krytyki. Nie tylko w Polsce. Krytykuje go także Günther Oettinger, komisarz ds. budżetu UE pochodzący z Niemiec. Jego słowa przytacza Zbigniew Kuźmiuk, europarlamentarzysta z ramienia PiS.

Stwierdził on wprost, że duża część niemieckich środków wpłacanych do budżetu UE przez ten kraj (Niemcy są największym płatnikiem netto) i wypłacanych później Polsce w ramach polityki spójności wraca do niemieckiej gospodarki. Mówi on, „że jeżeli będziemy ograniczali środki z budżetu UE dla nowych krajów członkowskich, to negatywne tego skutki poniesie głównie gospodarka niemiecka, która dostarcza często technologii, maszyn i urządzeń i świadczy usługi w projektach realizowanych w tych krajach ze środków unijnych”

– informuje we wpisie na łamach wPolityce.pl.

Przytacza również polskie dane:

Twardymi danymi w tej sprawie dysponuje także polskie ministerstwo rozwoju, które wielokrotnie już informowało, że w przypadku Niemiec z każdego euro wpłacanego przez ten kraj do budżetu UE, a później trafiającego do Polski, aż 80 eurocentów trafia z powrotem do gospodarki niemieckiej.

Kuźmiuk podsumowuje:

Skoro, więc niemiecki komisarz ds. unijnego budżetu przyznaje, że ewentualne obcięcie środków dla Polski, odbyłoby się kosztem niemieckiej gospodarki, to w tej sprawie chyba możemy spać spokojnie.

Mimo że są to powszechnie znane fakty, niewielu Polaków zdaje sobie z tego sprawę.

Unijne miliardy wydawane w Polsce służą także Niemcom i innym krajom starej Unii. Z każdego euro przekazanego do Polski przez niemieckich podatników do Niemiec wraca 85 eurocentów

pisał już w 2010 roku Konrad Niklewicz na łamach ,,Gazety Wyborczej” w tekście ,,Z każdego przekazanego nam euro Niemcy odzyskują 85 eurocentów”.

(16796)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. No ale jest temat zastępczy! Sprzedajne media odwracają kota ogonem: galopujące ceny żywności, podwyżka cen energii, panosząca się lichwa, opłata za deszczówkę, obowiązkowe szczepienia, GMO, itp. Plus transseksualiści w wojsku! A Polacy o sankcjach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę