Niemiecka stacja nie chce przeprosić za ,,polskie obozy zagłady” i przeszła do kontrataku. Oskarża stronę polską

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Telewizja ZDF miała wyrokiem sądu przeprosić za używanie określenia ,,polskie obozy zagłady”. Stacja postanowiła się jednak odwołać, a w swojej apelacji atakuje polski rząd.

Przedstawiciele ZDF wnieśli apelację od klauzuli wykonalności wyroku, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji. Stacja na jej mocy miała zamieścić na swojej stronie internetowej przeprosiny za ,,polskie obozy zagłady”.

W swojej apelacji, do której dotarł portal TVP.info ZDF wskazuje, że wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który wydał niekorzystne dla stacji orzeczenie, to efekt zmian polityczno-gospodarczych w Polsce.

W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF, polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju

czytamy na TVP.info.

Niemiecka stacja sugeruje, że krakowski wyrok jest pokłosiem polityki rządu, a sąd nie był wolny przy tym procesie od nacisków ze strony PiS. W apelacji podkreślono także, że we wcześniejszych latach, takie wyroki w Polsce nie zapadały. Nawiązano też do planowanych reform systemu sądownictwa. Według ZDF Sąd Najwyższy ma zostać rozwiązany, a sędziowie zwolnieni.

Głos w tej sprawie zabrał mecenas Lech Obara, pełnomocnik Karola Tendery, byłego więźnia Auschwitz, który to pozwał ZDF na nazwanie obozów zagłady ,,polskimi”.

Wbrew logice prawnicy ZDF odwołują się do wyroków wydanych przez sądy polskie w 2016 r. Czyli przez ten wymiar sprawiedliwości, który dzisiaj opozycja w Polsce i za granicą chce obronić. Przewrotnie można stwierdzić, że nawet niemieccy prawnicy ZDF dostrzegają nieprawidłowości w polskich sądach. Krytykują bowiem wyroki wydane przez wymiar sprawiedliwości, który dzisiaj zdaje się stać w opozycji do podejmowanych przez polski rząd reform i jest traktowany za granicą jako ostatni bastion zagrożonej demokracji w Polsce

– powiedział mecenas Obara, który wygrał proces Tendery. ZDF miał przeprosić Polaka, zamieszczając na 30 dni stosowną informację na głównej stronie internetowej. Niemcy obeszli ten zapis, publikując przeprosiny dole strony w rubryce Doku/Wissen. Dodatkowo zrobili to pod tytułem ,,Przeprosiny Karola Tendery”.

(9955)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.