Portal informacyjno-historyczny

Niemiecka polityk nie wytrzymała, kiedy policja złożyła życzenia po arabsku. Nie spodziewała się, co ją spotka

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Życzenia noworoczne po arabsku od niemieckiej policji? Tego było za wiele dla niemieckiej polityk. Przedstawicielka AfD Beatrix von Storch w niezwykle ostry sposób odpowiedziała na tweeta. Teraz ma duże problemy.

Oto jak wyglądały życzenia od kolońskiej policji:

Von Storch odpowiedziała na tweeta.

Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim. Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów?

– napisała. I w tym momencie zaczęło się. Najpierw Twitter czasowo zablokował jej konto. Powód? ,,Promowanie nienawiści”. A teraz kolońska policja złożyła doniesienie ze względu na popełnienie czynu karalnego, jakim jest „podsycania do nienawiści”.

To jest zupełnie normalna procedura i nic w tym szczególnego. Jeśli istnieje podejrzenie o popełnienie czynu karnego, jesteśmy do tego zobowiązani

– tłumaczył rzecznik kolońskiej policji Thomas Held. Jednocześnie tłumaczył, że zamieszczanie życzeń w wielu językach jest normalne, ponieważ policja ,,chce przecież dotrzeć do ludzi”.

W świetle niemieckiego prawa, posłance grozi do pięciu lat więzienia.

Warto dodać, że od 1 stycznia w Niemczech obowiązuje nowe prawo dotyczące mowy nienawiści. Dlatego konto posłanki zostało zablokowane, a wpis usunięty. Portale, które nie usuną wpisów zawierających mowę nienawiści, mogą zapłacić nawet 50 mln euro kary.

źródło: Deutsche Welle

(4629)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę