Niemieccy kibice są edukowani, do czego prowadzi rasizm i antysemityzm. Zostali wysłani na wycieczkę do… „polskich obozów zagłady”

w Wojna o pamięć


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Lokalna stacja telewizyjna Westdeutscher Rundfunk z Kolonii, komentując na swojej stronie internetowej wręczenie piłkarskiej nagrody, poinformowała, że Sobibor i Majdanek były „polskimi obozami zagłady” informuje serwis Niezalezna.pl.

Stacja WRD, relacjonując przyznanie fanom klubu Bayer Monachium oraz klubowi Borussia Dortmund nagrody Juliusza Hirscha, którą wręcza się za wyjątkowe zaangażowanie w walkę z nietolerancją, rasizmem i antysemityzmem, obraziła przy okazji Polskę i Polaków.

Na stronach WDR czytamy, że nagroda nosi imię piłkarza żydowskiego pochodzenia – Juliusza Hirscha.

oboz

[quote]Klub Borussia Dortmund wraz z historykami – aby przybliżyć kibicom, do czego może prowadzić nienawiść, rasizm i antysemityzm – zorganizował wycieczkę do… „polskich obozów zagłady” w Sobiborze i Majdanku. To m.in. w nich niemiecka machina śmierci mordowała masowo Żydów – tylko z okolic Dortmundu deportowano ich tam około ośmiuset.[/quote]

Niemcy nie zwracają uwagi na polskie protesty i konsekwentnie realizują swój plan tworzenia nowej wersji historii. I cel osiągają.

Przypomnijmy, że trzyczęściowa niemiecka produkcja „Nasze matki, nasi ojcowie”, której polscy historycy zarzucają celowe fałszowanie historii, została nominowana do międzynarodowej nagrody telewizyjnej Emmy Award.

Niestety, zakłamywanie historii ułatwia niemieckim mediom polski wymiar sprawiedliwości, który regularnie odmawia wszczęcia postępowania w przypadkach, kiedy na łamach niemieckiej prasy używa się określenia „polskie obozy zagłady”. Tak było np. z wnioskami składanymi przez Związek Polaków w Niemczech.

źródło: Niezalezna.pl

oboz2

(126)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Mam pytanie do autora tekstu:
    Gdzie zostało wykonane zdjęcie ilustrujące artykuł? Ewentualnie może skąd ono pochodzi – źródło.
    Zastanawia mnie ten wagon – wygląda na wąskotorowy. Może w takim razie to jest operacja likwidacji getta w Rawie Mazowieckiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.