Portal informacyjno-historyczny

Niemcy ostrzegają: uchodźcy mają nową trasę – dostają się do Niemiec przez… Polskę. Tymczasem brytyjska prasa publikuje sensacyjny dokument

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Niemiecki dziennik „Berliner Zeitung” opisuje sprawę zatrzymania ciężarówki z imigrantami na granicy. Zdaniem prasy, to znak uruchomienia nowego szlaku przemytu ludzi. „Imigranci korzystają z każdej luki, by dotrzeć do Europy Zachodniej” – podsumowuje dziennik.

Pozbawieni skrupułów przemytnicy sprowadzają coraz więcej rodzin z Bliskiego Wschodu przez Polskę do Niemiec. Służby bezpieczeństwa obawiają się, że bandy przemytnicze we wzmożonym stopniu korzystają z tzw. szlaku wschodniego do Europy

– czytamy na ,,Berliner Zeitung”, która opisuje zatrzymanie tureckiej ciężarówki z transportem papieru, blach i dywanów.

Na wolnym skrawku powierzchni ładunkowej tłoczyli się ludzie. Był to wstrząsający widok

– opisuje dziennik. Łącznie 51 osób – 20 mężczyzn, 14 kobiet, dziesięciu chłopców i siedem dziewczynek.

To trasa przez Polskę ma stanowić alternatywę, bo ,,dla imigrantów z Bliskiego i Środkowego Wschodu trasa bałkańska jest od pewnego czasu zamknięta. Także przez Morze Śródziemne przedostaje się mniej osób, ponieważ Włochy i Libia utrudniają życie przemytnikom. Coraz więcej ludzi korzysta więc z drogi z Turcji przez Morze Czarne do Rumuniii (…) a stamtąd zaplombowanymi ciężarówkami przez Węgry, Słowację i Polskę do Niemiec.

To nie jedyna taka sytuacja. W ostatnią środę w Bad Muskau zatrzymano 40 Irakijczyków przewożonych ciężarówką z Turcji przez Polskę. 30 sierpnia w powiecie Teltow-Fläming w Brandenburgii w ręce pograniczników wpadło 20 Irakijczyków, których przemytnicy zostawili przy granicy.

Tymczasem w piątek brytyjski dziennik „The Times” informował, że grupa państw z Niemcami i Francją na czele chcą przywrócenia kontroli granicznych i zawieszenia zasad strefy Schengen na okres aż do czterech lat, gdy zaistnieją ,,wyjątkowe okoliczności”. Autorzy tajnego dokumentu twierdzą, że kontrole graniczne są konieczne w obliczu napływu nielegalnych imigrantów spoza Europy. Propozycję tę mają popierać Austria, Dania i Norwegia. Jean-Claude Juncker zasugerował, że popiera takie rozwiązanie.

– Czasami terroryści też korzystają ze strefy Schengen

– mówił Juncker.

źródło: Deutsche Welle

(14574)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę