Niemcy chcą, aby uchodźcy zobaczyli obozy zagłady. Publicysta jest sceptyczny: ,,Moja znajoma oprowadzała Arabów po Auschwitz. Cały czas się śmiali i zachwalali Niemców”

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media informują, że Niemcy rozważają wysyłanie obywateli kraju na zwiedzanie obozów zagłady. Powód? Rosnąca fala antysemityzmu w kraju, w tym wśród uchodźców. Zobaczenie na własne oczy owoców narodowo-socjalistycznej zbrodni ma otworzyć oczy muzułmanom. Projekt budzi mieszane uczucia.

Berlińska polityk z socjaldemokratycznej partii SPD, Sawsan Chebli, zaproponowała, aby „każdy, kto żyje w Niemczech, był zobowiązany do zwiedzenia choć raz w życiu obozu koncentracyjnego”. Jej głos podchwycił Josef Schuster, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech.

Odnosi się to także do migrantów przybywających do Niemiec. Kto sam doświadczył ucieczki i wypędzenia, ten może lepiej pojąć, dokąd prowadzą prześladowania i nienawiść

– tłumaczył.

Informację ,,Deutsche Welle” podało kilka portali, w tym Niezależna.pl. Zareagował na niego Marek Migalski, który sarkastycznie ocenił:

Prawicowe poczucie humoru. „Dziennikarze” prawicowi o walce z antysemityzmem.

Jego słowa skomentował Rafał Ziemkiewicz:

Akurat mam znajomą, którą z racji znajomości języka poproszono kiedyś o oprowadzenie grupy Arabów, takich z górnej półki, po Auschwitz. Płonęła ze wstydu, bo dla nich to był disneyland, cały czas się szczerzyli, śmiali i zachwalali Niemców za Hitlera.

Nie wszyscy są optymistycznie nastawieni do pomysłu.

Tego nie można dokonać tylko zwiedzając muzeum przez 2,5 godziny. W niektórych przypadkach bardzo szybko wyraźna staje się intencja, aby przez zwiedzanie byłych obozów koncentracyjnych wytrzebić z uchodźców wszelkie antyizraelskie i antysemickie nastawienia

– historyk Matthias Heyl w rozmowie z ,,Deutsche Welle”.

(4102)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.