Niemców zapytano o Boże Narodzenie. Te odpowiedzi mówią wiele o dzisiejszych Niemcach

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zanik wiary chrześcijańskiej w niemieckim społeczeństwie stał się faktem – informuje korespondent Gazety Polskiej Codziennie Waldemar Maszewski z Hamburga, który informuje o ciekawej ankiecie przeprowadzonej przez telewizję RTL.

Niemców pytano o genezę Bożego Narodzenia i odpowiedzi, które podano, mogą wydawać się bardzo zaskakujące z polskiej perspektywy. Mówiono np. że chodzi o „tradycję obdarowywania się prezentami” lub że „jest to święto państwowe”. Większość mówiła po prostu, że nie wie. Zaledwie 10 procent udzieliło poprawnej odpowiedzi [sic].

Według badań opinii publicznej INSA tylko 22 proc. Niemców deklaruje się jako osoby wierzące w Boga (w dawnym NRD 15 proc.). 46 proc. mówi, że są niewierzący. 42 proc. zadeklarowało pójście do kościoła w święta.

Z kolei dla 80 proc. Niemców adwent to świetny czas na zakupy. 70 proc. społeczeństwa nie wyobraża sobie tego okresu bez prezentów.

Młodzież szkolna podczas sondażu nie potrafiła prawidłowo rozwiązać quizu z prostymi pytaniami o datę obchodzenia święta Bożego Narodzenia, nie wiedziała, dlaczego te święta nazywają się (po niemiecku) Weihnachten i nie potrafiła wymienić tytułu żadnej świątecznej kolędy

– czytamy. Nic dziwnego, że w coraz większej liczbie szkół władze rezygnują z jasełek, również pod presją społeczności muzułmańskich.

źródło: Niezalezna.pl

(2667)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.