Portal informacyjno-historyczny

,,Nazwałbym cię, Lisie, zwykłą ku…ą, ale…”. Ten wpis znanego pisarza wywołał burzę. Odpowiedź redaktora naczelnego Newsweeka spotkała się z reakcją

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Znany pisarz fantasy – Jacek Piekara odniósł się do słów Tomasza Lisa, który w przeszłości był laureatem nagrody Hiena Roku. Obecny redaktor naczelny Newsweeka w niewybrednych słowach wyrażał swoje opinie na Twitterze.

„Nikt nie ma lepszego wzroku w Polsce niż obywatel Duda. Na zaproszenie szamba odwiedził szambo i dostrzegł tam społeczeństwo obywatelskie”

– napisał Lis po mowie Prezydenta na spotkaniu klubów Gazety Polskiej.

Piekara w ostrych słowach skomentował wypowiedź redaktora naczelnego Newsweeka:

Nazwałbym cię, Lisie, zwykłą kurwą, ale obraziłbym w ten sposób tysiące kobiet, które pomimo uprawiania tego zawodu, są dobrymi ludźmi…

Wymianę między obydwoma panami podchwyciły media. Jeden z tekstów udostępnił Lis, który kpiąco konstatował artykuł pod tytułem ,,Znany pisarz wprost o Lisie: „Nazwałbym cię, Lisie, zwykłą ku…”

Mówiłem, że to szambo. A swoją drogą, czy ktoś zna „znanego pisarza” Piekarę? O Tokarczuk, Pilchu czy Rylskim słyszałem, o Piekarze nie

Komentarz wzbudził mieszane uczucia czytelników, choć nawet przychylni Lisowi komentatorzy przyznawali, że dorobku Piekary trudno nie znać.

Sam pisarz komentował rozbawiony:

Nie dziwię się, że Lis mnie nie zna. Ja i facet nie wiedzący co to „reklama kontekstowa” poruszamy się w innych rejonach intelektualnych

Sam jednak nie mógł tego przekazać w komentarzu na profilu dziennikarza, bo wcześniej został już… zablokowany.

jak się domyślacie ja pluszaka dawnej władzy obserwować nie mogę (a i chyba bym nie chciał)

– dodał.

Rafał Ziemkiewicz podsumował:

Ja też się nie dziwię. Zawsze miał poważne luki w wykształceniu.

(20308)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę