Jerzy Owsiak / Wikipedia / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

,,Największy szkodnik”. Twórca Gadu-Gadu ostro atakuje Owsiaka i ,,mit WOŚP”. ,,Coś takiego tylko w Polsce!”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak co roku działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi ogromne emocje i wiele komentarzy. Zdaniem Łukasza Foltyna, twórcy Gadu-Gadu, sama inicjatywa przynosi więcej szkody niż pożytku. W swoim wpisie na Facebooku nazwał twórcę głośnej inicjatywy ,,największym szkodnikiem służby zdrowia i chorujących”.

Sam Foltyn zorganizował zbiórkę na rzecz WOŚP, ,,żeby nie było, że nie chcę ratować życia”. Ale….

Spustoszenie w świadomości społeczeństwa robi Jurek Owsiak, dlatego uważam go za największego szkodnika służby zdrowia i chorujących…

– zaznaczył we wpisie. Jego notka zniknęła już z wpisów Facebooka dostępnych dla wszystkich użytkowników, ale jego słowa przytaczają takie portale jak Wirtualna Polska, Na Temat czy Do Rzeczy.

Foltyn stara się wytłumaczyć, że mamy do czynienia ze zmitologizowaniem działalności WOŚP.

NFZ wydaje na ratowanie życia i leczenie Polaków blisko 1000-krotnie więcej niż WOŚP. (…) A ludzie uważają, że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Z tych pieniędzy, czyli z NFZ, szpitale same kupują wszystko co niezbędne do leczenia – sprzęt, leki, materiały, opłacają rachunki za prąd, ogrzewanie, oraz – co najważniejsze, bo stanowi aż 80% kosztów leczenia szpitalnego – płacą pensje lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałemu personelowi szpitala

– pisał. Zaznaczył, że z Owsiaka robi się świętego, a ludzie przekazujący pieniądze czują się bohaterami, „i tylko pacjenci praktycznie żadnej korzyści z WOŚP nie mają”.

Dlaczego WOŚP to jednak mit? Foltyn podkreśla:

Bo nie braki sprzętu są problemem w służbie zdrowia, w żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie – często nie jest w pełni wykorzystywany… Brakuje na więcej etatów dla lekarzy, pielęgniarek, na podwyżki płac, na nowoczesne leki – ale nie na sprzęt… Rozwiązywanie nieistniejącego problemu i nazywanie tego ratowaniem życia – coś takiego tylko w Polsce!

Na postrzeganie WOŚP wpływ ma zawsze widoczne logo fundacji.

Wraz ze sprzętem z WOŚP przy wejściu do szpitala zawisa logo fundacji, które zwykle jest większe a przynajmniej bardziej widoczne niż znaczek NFZ symbolizujący że w danym szpitalu leczy się za pieniądze NFZ. Ale odtąd ludzie uważają że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia. Takiej opinii sprzyja wszechobecna propaganda medialna, na przykład reportaże zatytułowane „WOŚP uratował życie mojemu dziecku”. Za to na temat NFZ mediach są wyłącznie negatywne materiały… Utrwala się wiec mit ze WOSP ratuje życie a NFZ nic nie robi i nie wiadomo na co idą składki, ale na pewno nie na leczenie i ratowanie życia… To zapewnia bicie rekordów zbiorek każdego roku a z Jurka Owsiaka czyni wręcz świętego (świeckiego)… Ludzie zaś czuja się bohaterami, wrzucając do puszki średnio, na każdego obywatela- 3 zł…

– pisał.

Na lekarzach nie ma naklejki NFZ, ani na pielęgniarkach, lekach, łóżkach, urządzeniach, budynkach (no jest przed wejściem do szpitali, ale logo WOŚP jest dużo większe i bardziej widoczne)… Czyli z naszych składek nic nie ma, nie to co z WOŚP… Choć to 1/1000 wydatków NFZ to efekt daje nieporównanie większy

– podsumował.

źródło: Do Rzeczy / Na Temat / Wirtualna Polska

(17513)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.