Najbogatszymi Niemcami są potomkowie Magdy Goebbels. Rodzina jej syna – Haralda Quandta dysponuje majątkiem wynoszącym 30 miliardów euro.
Magda Goebbels miała syna – Haralda z pierwszego małżeństwa. Po rozwodzie wyszła za Josepha Goebbelsa. Podczas wojny Harald służył w Afryce Północnej, gdzie trafił do obozu jenieckiego. Dzięki temu uniknął śmierci, ponieważ Goebbelsowie zabili swoje dzieci w bunkrze w Berlinie.
Matka wysłała do niego pożegnalny list:
„Drogi synu! Jesteśmy w Fuehrerbunkerze już od sześciu dni, Tatuś, Twoje rodzeństwo i ja, by zakończyć nasze życie poświęcone narodowemu socjalizmowi w jedyny honorowy sposób.” – napisała Magda Goebbels. „Haraldzie, drogi synu, chcę Ci przekazać, czego nauczyłam się w życiu: Bądź lojalny! Lojalny wobec siebie, lojalny wobec ludzi i lojalny wobec ojczyzny!”
Ale oprócz listu Harald otrzymał także fortunę. On, a także jego przyrodni brat Herbert, odziedziczyli gigantyczny majątek po ojcu – Guentherze Quandtcie, który zgromadził, produkując karabiny dla armii Hitlera, pomimo napiętych relacji z nowym mężem jego byłej żony Goebbelsem.
W latach 1940-1945 fabryki Quandta wyzyskiwały pracę 50 tys. robotników przymusowych, jeńców wojennych i więźniów obozów koncentracyjnych, wykazało badanie historyka Joachima Scholtysecka, opublikowane w 2011 r. Ponadto okazało się, że Quandt przywłaszczył sobie mienie właścicieli fabryk żydowskiego pochodzenia.
Cześć z tych pieniędzy zainwestował w koncern BMW – kupił 46 procent jego akcji w 1960. Inwestycja zwróciła się i teraz jego rodzina dysponuje ogromnym majątkiem rzędu 30 miliardów euro. On sam zginął w katastrofie lotniczej we Włoszech, a majątkiem dysponują cztery córki.
Gabriele Quandt mieszka w Monachium. Po uzyskaniu tytułu MBA na Insead w Fontainebleau wyszła za dziedzica fortuny z branży wydawniczej Floriana Langenscheidta, z którym ma dwóch synów. Quandt i Langenscheidt rozwiedli się w 2008 r.
Katarina Geller-Herr jest właścicielką centrum jeździectwa Gestuet Waeldrshausen w Hombergu. Sponsorowała Larsa Nieberga – podwójnego złotego medalistę olimpijskiego w skokach przez przeszkody.
Colleen-Bettina Rosenblat-Mo jest projektantką biżuterii. W wieku 24 lat przeszła na judaizm. Wyszła za Michaela Rosenblata, niemieckiego biznesmena pochodzenia żydowskiego, którego ojciec był więźniem obozu koncentracyjnego. Rozwiedli się w 1997 r., a następnie Colleen-Bettina wyszła za norweskiego dziennikarza Frode Mo.
Anette-Angelika May-Thies mieszka w Hamburgu. Jej pierwszym mężem był Axel May – doradca ds. bankowości w Goldman Sachs Group Inc., który zarządzał inwestycjami rodziny przez około 25 lat.
źródło: Forsal.pl, Dziennik.pl
NAJNOWSZA KSIĄŻKA „GOEBBELS. APOSTOŁ DIABŁA” DO NABYCIA TUTAJ!
(14086)