Nagranie i foto po tragicznym ataku w Syrii. Użyto „trującego gazu”. Padły ostre oskarżenia [FOTO+WIDEO+18]

w Bez kategorii/Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Co najmniej 58 osób, w tym 11 dzieci, zginęło po nalocie na Chan Szajchun. Ponad 300 osób zostało rannych. Do ataku na położone w północno-zachodniej części Syrii miasto użyto najprawdopodobniej gazu sarin. Padły już pierwsze oskarżenia.

Chan Szajchun położone jest w prowincji Idlib kontrolowanej przez syryjskich rebeliantów. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka uważa, że atak został przeprowadzony przez Rosjan lub siły rządu prezydenta Baszszara al-Asada.

Atak na Chan Szajchun wydarzył się kilka dni po tym, jak padło kolejne oskarżenie o stosowanie broni chemicznej. Ta miała być użyta w ofensywie w sąsiedniej prowincji Hama. Te wiadomości nie zostały jednak potwierdzone.

Syryjski rząd już wcześniej był oskarżany o stosowanie broni chemicznej. Prezydent oraz dowodzący elitarną 4. Dywizją Pancerną jego młodszy brat Maher al-Asad zaprzeczali. Opozycja w Syrii nie wierzy jednak w zapewnienia sił rządowych i zaapelowała do Rady ONZ o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Warto dodać, że w styczniu ONZ i Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) po raz pierwszy uznały, że władze Syrii ponoszą odpowiedzialność za użyczenie broni chemicznej w kraju, do czego miało dojść w latach 2014-15.

Liczba ofiar w Chan Szajchun może jeszcze wzrosnąć. Wiele osób po ataku trafiło do szpitali, a z Syrii płynęły dramatyczne doniesienia o duszących się po „ataku trującym gazem” rannych.

(2761)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.