Portal informacyjno-historyczny

Muzułmanie ostatnią deską ratunku brytyjskiej armii? Wyemitowano klip, który ma ich przekonać do wstąpienia. Byli wojskowi nie mogą uwierzyć [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Brytyjska armia przeżywa duże problemy. Co piąty żołnierz nie jest w pełni gotów do pełnienia służby wojskowej z powodu choroby lub urazów. W 2016 roku z kolei zanotowano największą falę odejść od 20 lat.Nic dziwnego, że dowództwu zależy na wzmocnieniu szeregów.

W 2016 roku armię opuściło 15 325 żołnierzy, czyli de facto co piąty żołnierz wojsk lądowych. Z kolei członek Partii Konserwatywnej Andrew Bowie zdradził, że z ogólnej liczby 82 tys. wojskowych służących w brytyjskiej armii tak naprawdę jedynie 60 546 wojskowych jest gotowych do wysłania na linię frontu z uwagi na stan zdrowia.

Teraz Royal Army zainwestowała 1,6 mln dolarów w reklamy w telewizji, radiu i internecie, aby zwiększyć liczbę żołnierzy. Swój przekaz kierują także do muzułmanów. jej celem jest zademonstrowanie, że w armii szanowana jest odmienna religia.

Na nagraniu ,,Keeping My Faith” widzimy klęczącego muzułmańskiego żołnierza, który modli się, gdy tymczasem jego koledzy spokojnie czekają, jednocześnie pilnując, aby nikt mu nie przeszkadzał.

Pułkownik Richard Kemp, który służył m.in. w Afganistanie, uważa, że w kampanii dominuje polityczna poprawność. Uważa, że dla wstępujących żołnierzy takie rzeczy nie są istotne. Jego zdaniem mężczyźni, decydując się na służbę w wojsku, myślą o walce, a nie o sprawach wiary. Uważa, że armia powinna dbać o to, czy ma wystarczającą liczbę żołnierzy, a nie czy każda grupa społeczna jest w niej reprezentowana.

Generał Tim Cross dodaje, że w wojsku nie ma miejsca na bycie miękkim i miłym.

źródło: The Mirror / Niezależna.pl / Rzeczpospolita

(2191)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę