Portal informacyjno-historyczny

„Muszą natychmiast przeprosić”. Prezydent Światowego Kongresu Żydów zwraca się do polskiego rządu

w Bez kategorii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Prezydent Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder zwrócił się do polskiego rządu w sprawie wypowiedzi minister Zalewskiej i burmistrza Jedwabnego. Jego zdaniem, obydwoje powinni niezwłocznie przeprosić i wycofać swoje uwagi.

Lauder nazywa ich słowa policzkiem w stosunku do ofiar Holokaustu.

Anna Zalewska w „Kropce nad i” nie chciała przyznać, kto odpowiadał za mordowanie Żydów w Kielcach w 1946 r. Podobnie uniknęła odpowiedzi o sprawstwo mordu w Jedwabnem. Podtrzymywaną do dziś wersję historii, że to Polacy spalili Żydów w stodole, nazwała tezą powtarzaną za Tomaszem Grossem.

Z kolei burmistrz Jedwabnego Michał Chajewski wydał pozwolenie na zbiórkę podpisów w sprawie ekshumacji zamordowanych Żydów.

Lauder uważa, że Zalewska i Chajewski powinni wziąć sobie do serca słowa Prezydenta Dudy, że w Polsce nie ma miejsca na rasizm, ksenofobię i antysemityzm.

Odwołując się do słów minister edukacji Lauder podkreślił, że niepokojące jest, aby wysoki urzędnik kraju, który prowadził walkę komunizmem i zrobił tak wiele dla edukacji w sprawie Holokaustu, cofał się do czasów dezinformacji i zamazywania historii.

Zdaniem Laudera, polskie społeczeństwo pokazało dużą odwagę i godność w stawianiu czoła „strasznym plamom w polskiej historii”. Jego zdaniem dotąd Polska mogła uchodzić za wzór dla sąsiadów, którzy nie zawsze byli w stanie pogodzić się ze swoją ciemną historią.

źródło: World Jewish Congress

(6873)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

10 komentarzy

 1. To tzw.Żydzi powinni przeprosić za holokaust! To nie są Żydzi tylko Chazarowie uzurpujący prawo do ziem palestyńskich!
  Ilu z nich buła w armii niemieckiej? -ponad 170 tys. w tym 20 generałów! Ilu służyło w NKWD i UB mordując Polaków?
  Zrobili sobie :”Przedsiębiorstwo Holokaust” i szukają dojne krowy- narody naiwnych którzy poddadzą się ich agresji!
  Niech wezmą się do pracy a nie żyją jako pasorzyci z innych!

 2. Mam zarejestroawny dokument / swiadectwo naocznego swiadka wydarzen w Jedwabnem ! Nie mamy za co przepraszac – z cala pewnoscia, NIE !

 3. Uważam, że Prezydent Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder powinien w imieniu żydów przeprosić Polaków za oszczerstwa kierowane do nas . To nasi przodkowie, ojcowie, nasze Polskie matki i dzieci mordowani byli przez Niemców tylko dlatego, że udzielali im ( żydom) pomocy, karmili i ukrywali. Żydzi – wasza bezczelność i zakłamanie nie ma granic ! Łapy precz od Polski !

  • Szlag mnie trafia, jak oglądam/czytam wypowiedzi niektórych Żydów… odszkodowania?! jakie odszkodowania, za pomoc, za narażanie życia, za współczucie, dzielenie się jedzeniem?? Za co mamy wam,zakłamani niewdzięcznicy płacić?!! Wśród swoich szukajcie zbrodniarzy i szukajcie sprawiedliwości!! dla Żyda najgorszy był Żyd-tacy jesteście!
   A może polski rząd wystąpi do was o odszkodowania za pomordowane rodziny polskie, które Żydom pomagały? Za zniewagę, obrazę i oszczerstwa pod adresem Polaków?!!
   Pasożytujecie, cmentarne hieny na mogiłach tysięcy!!!

 4. Szkoda słów na bęcwałów syjonistycznych won od Polaków i od Polski nie potrzebuje słów przeprosin NKWDowskie świnie i przebierańcy syjonistyczni, Geremki Michniki itd

 5. Żydzi powinni przeprosić polaków za klamstwa historyczne zawodowych żydów z Izraela o Polakach i Polsce i za próby wyłudzania pieniędzy od PolakOw i Polski!

 6. żydzi muszą przeprosić Polaków za NKWD i ich przewodnią siłe w tej zbrodniczej i ludobójczej organizacji zabili tysiące Polaków tego im nie zapomnimy

 7. Nie no qrwa burmistrz ma przepraszać za to że wyraził zgodę na zbieranie podpisów pod apelem o ekshumację pomordowanych żydów?!?!? żydowina przestraszona jest bardzo na myśl że wyjdzie na jaw że wśród ciał są łuski pocisków z karabinów maszynowych którymi chłopstwo polskie w okresie wojny przecież posługiwało się nagminnie 🙂 [przypominam że ekshumację wstrzymał prezydent Kaczyński właśnie po pierwszych doniesieniach o ww łuskach…]

 8. „Gdyby żydzi mieliby ratować Polaków, nie ocalałby żaden Polak”. Jak żydówka oceniła swoich rodaków. Ta jebana swołocz na czele z Ronald S. Lauder niech Nas Polaków pocałują w dupe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę